A Pesti Központi Kerületi Bíróságra továbbított vádirat szerint a főúttörő az elsőrendű vádlottként megjelölt ingatlanszakértő segítségével 81,8 millió forint értékű kárt okozott az úttörőszövetségnek.
Mint ismeretes: a MÚSZ 1999 márciusában 15 millió forintért adta el a csillebérci ifjúsági tábor egyik legértékesebb, ősparkos részén álló, 200 négyzetméteres lakóterű, kétszintes vadászházat a hozzá tartozó három 37 négyzetméteres garázzsal és a körülötte lévő 2694 négyzetméteres telekkel.
A megállapodás szerint az építmények tulajdonosa ötmillió forintért a Bau-bérc Kft. lett, a földterületre pedig tízmillióért 99 évre használati jogot szerzett, melynek lejártát követően a földterületet egyetlen dollárért megvásárolhatja.
A telket, a majd százéves bérleti idő alatt is a vállalkozás használhatja és bármikor átruházhatja. A nyomozás során kiderült: a főúttörő által felkért B. Béla tudott arról, hogy az önkormányzat építési engedélyt adott ki a területre, mégis alulértékelte az akkor 94 millió forintot érő ingatlant. Rácz erre a szakértői véleményre hivatkozva javasolta az értékesítést a Bau-bérc Kft.-nek, melynek a mai napig tulajdonosa saját unokatestvére, Rabb Attila.
A cégben 2001-ben szerzett ötvenszázalékos tulajdonrészt egy kínai vállalkozó, akinek magyarországi kézbesítési megbízottja Varju László, az MSZP frakcióigazgatójának felesége. Rácz pedig - aki tavaly tavaszszal az MSZP képviselőjelöltje volt - a mai napig az ingatlan bérlője.
A büntető törvénykönyv kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel sújtja a különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének elkövetőit, amennyiben a tényállást a bíróság jogerősen megalapozottnak találja.
Magyar Nemzet, 2003. augusztus 19.