A szerződések szignálást követően Bányai Gábor köszönetet mondott elődjének, Balogh Lászlónak, dr. Svébis Mihálynak és dr. Zombor Gábornak, "mert a korábban előkészített beruházásért mindent megtettek", majd megjegyezte, a kórház-projekt a politikai oldalakon és szekértáborokon átnyúló összefogás eredménye, "mi Bács-Kiskunban ugyanis szeretünk együttműködni még akkor is, ha ez nem mindig könnyű" - fogalmazott a megyei elnök, aki külön megköszönte az egészségügyi miniszter, dr. Székely Tamás támogatását.
Bányai szerint a kecskeméti kórházban eddig is elismerésre méltó munka folyt, az új épülettömbökkel és a 3,5 milliárdos eszközbeszerzéssel pedig lehetővé válik, hogy a betegek és az ellátottak mellett az itt dolgozók is XXI. századi körülmények között töltsék mindennapjaikat.
Bányai úgy fogalmazott, a régió legnagyobb és legmodernebb kórházává válik a fejlesztéseket követően a kecskeméti; majd kitért arra, meggyőződése szerint "az elkövetkező 15-20 évben Kecskemét az ország egyik nagy központjává válik", köszönhetően az olyan beruházásoknak, mint a Mercedes-gyár, a kórházrekonstrukció, vagy az új Élményfürdő.
Dr. Svébis Mihály, a kórház főigazgatója elmondta, bár a Pólus-program támogatása nem fedezi, a megyei önkormányzat önerőből megoldja, hogy az új épületszárny átadását követően az Izsáki úti telephelyet is kiválthassa a megyei kórház még két tömb fölhúzásával. Így "koncentrált telephelyre költözhet a kórházunk, ami valóban a XXI századot idézi majd nekünk".
Kővári Attila, a bíráló bizottság tagja szerint a sikerhez "arra a szellemiségre van szükség, ami itt Kecskeméten jelen van", mert csak ennek birtokában lehet a megyében "meghosszabbítani az átlagos életkort, és európai emberhez méltó kórházi körülményeket teremteni".
Dr. Székely Tamás egészségügyi miniszter a Bács-Kiskunban egy évvel az országos átlag alatt lévő várható élettartammal, a daganatos betegségek magas számarányával, továbbá a jó pályázati anyaggal indokolta, hogy támogatta a kecskeméti pályázatot.
Székely megemlítette, hogy a régióban két intézmény első körben a nyertesek között volt, így a Szegedi Egyetemen és Kecskeméten is 12,5 milliárd forintos egészségügyi programok indulnak el.
Az építkezés hamarosan megkezdődik, az átadás várható időpontja 2012.