Bencsik János tájékoztatása szerint az erőmű tervezett blokkjainak biztonsági szintje ma már elfogadhatatlanul alacsony. A létesítmény földrengésveszélyes területen fekszik és a harminc esztendős technológiával készülő, szovjet típusú reaktorok fő hiányossága, hogy nincs olyan beton védőburkuk, amely ellen tudna állni egy repülőgép becsapódásának.
A városvezető szerint nem megakadályozni szeretnék az erőmű fejlesztését, de a közvetlen szomszédságban élő - Tatabánya is ebben a védőtávolságban található - közösségek biztonságát meg kell teremteni.
A mohi atomerőmű harmadik és negyedik blokkjának megépítését kötelezően előírták a privatizálás során, az olasz Emel energetikai társaság ennek a nyilvánosság kizárása mellett, új engedélyezési eljárás nélkül kívánt eleget tenni - mondta a polgármester.
Bencsik János a Greenpeace kezdeményezéséhez csatlakozva, néhány magyarországi és szlovákiai magánszemély társaságában kezdeményezte az új engedélyezési eljárás elrendelését a szlovák hatóságoknál. Miután az ügyben pozitív döntés született, megteremtődött a lehetősége, hogy Magyarország a nemzetközi egyezmények alapján hivatalosan is bekapcsolódjon a folyamatba.