"Kényeztetjük Önöket" - jelentette ki Laczkó János múzeumigazgató, és nem is alaptalanul: az erdélyi magyar világ legnagyobbjaként tisztelt - Kecskemétet is megjárt -, Nagy Imre kiállítása fölvezetés az egy hét múlva kezdődő "Szakrális hét", valamint az azt követő impozáns Chagall-kiállítás előtt.
Bányai Gábor, a Bács-Kiskun megyei közgyűlés elnöke a kiállítás megnyitóján Nagy Imréről szólva elmondta, a fiatal alkotó ösztöndíjasként járt Kecskeméten, ezért akár kecskeméti festőként is tekinthetünk rá. Bányai Hargita megyéről szólva kifejtette, "a barátság és a testvériség fűzi össze Bács-Kiskunt és Csíkszereda megyéjét", így neki személyesen is nagy öröm, hogy az erdélyi világ egyik legelismertebb alkotóművészét Kecskemét és környéke is megismerheti; majd utalva a közelgő Chagall-kiállítása, hangot adott annak a véleményének, hogy a megyeszékhelyen a válságos időkben is virágzik a kultúra.
Csíkszereda polgármestere, Ráduly Róbert Kálmán szerint Csíkország és Bács-Kiskun Nagy Imre sorsán keresztül is összefonódik, ezért a legnagyobb örömmel hozták a csíki múzeum gyűjteményét Kecskemétre.
Szabó András művészettörténész, Nagy Imre hagyatékának gondozója elmondta, gyerekkorában ugyan sokat dúdolta, hogy "Cifrapalota, zöld az ablaka...", ám arra sosem gondolt, hogy egyszer tárlatot rendezhet e pompás házban. Szabó a megnyitó közönségével ismertette, a festőművész 6.547 darab alkotást hagyott Csíkszeredára, ebből válogatták ki az október 11-ig látogatható tárlatot is. A művészettörténész rávilágított, Nagy ecsetkezelése egyértelműen kecskeméti hatásokat tükröz, de ezen túl a színkeverési technikájában is nyomot hagyott a Hírös városban eltöltött két esztendő.
A tárlat október 11-ig látogatható a Cifrapalotában.