fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Szocialista technikák
2009. szeptember 18., 07:46
Egy politikai korszak vége felé járunk Magyarországon. Mégpedig a poszt­kádárizmus politikai korszakának vége felé. Mielőtt azonban végleg eltűnne e korszak, érdemes figyelnünk az utolsó hónapokban azokra a szocialisták által használt kommunikációs technikákra, amelyekkel a valóság eltorzítását, a felelősségük elhárítását és a politikai ellenfél démonizálását igyekeznek elérni.

E technikákat egyébként már hosszú évtizedek óta gyakorolják, betéve tudják, s most, a korszak vége felé - kétségbeesésből, görcsös erőlködésből a vereség enyhítéséért - még "rá is tettek egy lapáttal". Érdemes még egyszer megfigyelni ezeket a technikákat, mert ha majd újra előjönnek - és elő fognak jönni! -, akkor már játszi könnyedséggel ismerjük fel és tegyük nevetségessé őket.

Néhány példa e technikákra. Steiner Pál, a szocialisták fővárosi frakcióvezetője egy televíziós interjújában arról beszélt, hogy elegük van a BKV-nál történt mesés végkielégítésekből, a pénz elszórásából, "elég ebből", s innentől mindent megtesznek a fővárosi, közpénzből működő cégek átlátható működésének megteremtéséért... Az újságíró ugyan megkérdezte - Tarlós Istvánt idézve -, miként gondolják, hogy éppen ők fogják rendbe tenni a BKV és a többi fővárosi vállalat szénáját, akik hat-hét év alatt tönkretettek ott mindent, ám erre már érdemi válasz nem érkezett, csak az ismétlés, hogy ők megtisztulást akarnak.

Régi jó szocialista technikáról van itt szó. Arról, hogy ha már veszni látszik minden, azaz, ha már a nyilvánosság elé kerülnek viselt dolgaik, korrupciós ügyeik, rablásaik, akkor "elhatárolódnak" saját gyakorlatuktól, és a megújulás, a megtisztulás élharcosaivá válnak. Emlékeznek arra, hogy Horn Gyula exminiszterelnök 1998 elején, Fenyő János médiamogul meggyilkolása után, felháborodottan közölte: "Ami ma Magyarországon van, az minden, csak nem közbiztonság!"? Vagy kell-e önöket emlékeztetnem arra, hogy a jelenlegi miniszterelnök, Bajnai Gordon vizsgálatot indított a sukorói beruházással kapcsolatban, amelynek egyébként ő a meghatározó szereplője?

Ugye, már világos a módszer?

Török Zsolt, az MSZP fiatal "üdvöskéje" egy interjúban viszont egyszerre már két szocialista technikával is élt. Először is közölte, hogy nemcsak az MSZP-sek lopásairól lehet beszélni, hiszen a Fidesznek is "ezerféle" ügye van az egyes önkormányzatokban, s említett három várost. A lényeg tehát, hogy nemcsak a szocik lopnak, de a másik is lopott! És ezzel már rendben is van, hogy ők loptak. Másfelől pedig Török Zsolt elmondta, hogy a Fidesz leszámolásra készül, minden köztisztviselőt le akar váltani a főosztályvezetőkig és talán még tovább is, ezt tették az önkormányzatokban is. Hozzáfűzte, hogy a szocialisták ezzel szemben "tutyimutyik" voltak, mert képtelenek voltak megszabadulni azoktól a hivatalnokoktól, akik velük szemben politikailag ellenségesen viselkedtek. Nos, itt a technika lényege, hogy a szocialisták mindig is megértők és elnézők voltak a politikai ellenfelükkel szemben, bezzeg a csúnya fideszesek, ők aztán tisztogattak és tisztogattak, s immáron leszámolásra készülnek.

Nyilvánvaló az óriási hazugságon alapuló módszer átlátszósága. Mindannak ugyanis, amit Török mond, az ellenkezője az igaz.

Egy általam vezetett politikai szociológiai felmérésben azt vizsgáltuk, hogy az egyes kormányváltások után milyen mértékű személycserék következnek be az állam- és közigazgatásban, az állami intézményeknél és cégeknél. (Lásd: Kormányváltások vagy "rendszerváltások"?! Magyarország politikai évkönyve, 2004) Nos, a tények a következők: az Antall-kormány, amely állítólag rendszerváltó kormány volt, szinte alig nyúlt a hivatalok és intézmények személyi állományához, semmiféle elitcsere nem történt, a régi kádárista nómenklatúra tagjai a helyükön maradtak! (Ékes példa erre, hogy a Boross-kormányban az egyik MEH-államtitkárt Szilvásy Györgynek nevezték...) Ezzel szemben a Horn-kormány nagy léptékben visszahozta a pártállami kádereket az államigazgatásba, amit aztán az Orbán-kormány ellensúlyozni próbált, ám tény, hogy a szükséges elitcserének talán a feléig, vagy addig sem jutott el. S ekkor jött a Medgyessy-kabinet, amely soha nem látott méretű és mélységű személycsere-sorozatot hajtott végre. Olyat, amelyet már joggal nevezhetünk tisztogatásnak. Ez az átfogó és brutális tisztogatás teljes egészében visszaállította a kádári hálózatot Magyarországon, ami azért döbbenetes, mert azzal szemben, hogy az Antall-kormánynak kellett volna rendszerváltó elitcserét végrehajtania, ehelyett a Medgyessy-, majd mindezt betetőzve és befejezve a Gyurcsány-kormány hajtott végre ellenrendszerváltást.

Ezért tartunk itt, ahol tartunk. S ezért van szüksége Magyarországnak valódi rendszerváltásra.

(Fritcz Tamás, Magyar Hírlap)