Wladyslaw Stasiak a TVN24 lengyel hírtévének adott nyilatkozatában közölte, hogy a köztársasági elnöki palotában szombaton délben látja el kézjegyével a dokumentumot Lech Kaczynski. Az ünnepségen jelen lesz José Manuel Barroso, az Európai Bizottság vezetője és Jerzy Buzek, az Európai Parlament lengyel elnöke is.
Aleksander Szczyglo, az elnök nemzetbiztonsági irodájának vezetője korábban azt közölte, hogy az államfő vasárnap írja alá a dokumentumot. Az elnök egyik tanácsadója, majd Lech Kaczynski ikertestvére, Jaroslaw Kaczynski ellenzéki pártvezető is cáfolta ezt a bejelentést.
Az államfői ellenjegyzés zárja le az EU intézményrendszerét megreformáló szerződés lengyelországi ratifikálását.
A lengyel parlament 2008 áprilisában adta áldását a Lisszaboni Szerződésre, az euroszkeptikus lengyel elnök azóta halogatta a dokumentum aláírását, de azt ígérte, ha a megismételt írországi népszavazáson elfogadják a szerződést, aláír. Október 2-án az írek meggyőző - kétharmados - többsége az EU-szerződés elfogadása mellett szavazott.
A Lisszaboni Szerződés az európai uniós döntéshozatal felgyorsítására hivatott. Hatályba lépéséhez a lengyelen kívül már csak a cseh ratifikálás hiányzik.
Václav Klaus cseh elnök közölte, megvárja az aláírással, amíg a cseh alkotmánybíróság határoz cseh szenátorok indítványáról. Az előterjesztésben 17 szenátor annak megállapítását kérte az alkotmánybíróságtól, hogy a Lisszaboni Szerződés alapján működő EU "nemzetközi szervezet" vagy szuperállam-e, és hogy ennek alapján az EU-szerződés nem ellentétes-e a cseh alkotmánnyal.
Fredrik Reinfeldt, az Európai Unió soros elnökségét adó Svédország miniszterelnöke, miután telefonon beszélt a cseh államfővel, csütörtökön Stockholmban közölte: Klaus lábjegyzetet akar fűzni az alapvető jogokat megfogalmazó EU-chartához.