ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 
 

Szélsőséges időjárás a Jangce-medencében

A globális felmelegedés miatt egyre jeletősebb áradás, szárazság és vihar fogja sújtani a kínai Jangce-medence területét az elkövetkező néhány évtizedben - jelentették be a WWF kínai részlegének szakemberei.
Létrehozva: 2009. november 11., 10:13 | Utoljára frissítve: 2009. november 11., 10:44
nyomtat küld

Bár a globális éghajlatváltozás szélsőséges időjárási viszonyokhoz fog vezetni a mintegy 400 milliós népességű Jangce-medence területén, azonban a Természetvédelmi Világalap (WWF) szakemberei szerint bizonyos ellenintézkedések fejében sikerülhet kontroll alatt tartani a változásokat. Az elmúlt két évtized során folyamatosan növekedett a hőmérséklet a térségben, ami áradásokhoz, hőhullámokhoz és szárazságokhoz vezet. Mindezek pedig a globális felmelegedés Jangce-medencére gyakorolt eddigi legsúlyosabb hatásait jelentik.

Az 1,8 millió négyzetkilométert felölelő medence területén működő 147 megfigyelő állomás adatai szerint az 1990-es évek során 0,33 Celsius-fokkal nőtt a hőmérséklet a térségben. A további eredmények szerint pedig 2001 és 2005 között még 0,71 fokkal emelkedett a hőmérséklet. "Az olyan szélsőséges éghajlati események, mint a viharok és a szárazság okozta katasztrófák száma csak növekedni fog, ahogy az éghajlatváltozás tovább folytatódik a bolygónkon"- mondta Hszü Ming, a Kínai Tudományos Akadémia és a Kínai Meteorológiai Intézet közreműködésével készített kutatás vezetője.

A jelentés szerint a mezőgazdaság mellett az erdőségeket, a legelőket, a vizenyős, valamint a part menti területeket fogja a legsúlyosabban érinteni az időjárás-változás. Ugyanis míg a füves területek és a lápok kiterjedése folyamatosan csökkent az utóbbi években, addig a globális felmelegedés okozta tengerszint növekedés, elsősorban az olyan part menti városokra jelent komoly veszélyt, mint Sanghaj. Emellett pedig a kukorica-, a télibúza- és a rizstermesztés is komoly veszteségeknek néz elébe.

A szükséges ellenintézkedések közé tartozik a folyók és védőgátak, valamint a szállítási és energiaellátási rendszerek megerősítése, valamint a termelési rendszerek újjászabályozása. "Az olyan nagy és fejlődő nemzetek részére, mint Kína, kötelező dolog az alkalmazkodás, hiszen hatalmas népessége és a viszonylag alacsony szintű gazdasági fejlettsége miatt sokkal védtelenebb az éghajlatváltozással szemben" - mondta James Leape, a WWF főigazgatója.

(greenfo.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések