A támogatási szerződést - az Új Magyarország Fejlesztési Terv Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében - szerdán írták alá.
Az igazgató elmondta: a öko- és aktív turisztikai programok megvalósításának teljes összköltsége várhatóan 80 millió forint lesz.
Kifejtette: a térségben 150 kilométeres gyalogos túraútvonalat és 25 kilométer hosszú kerékpáros útvonalat építenek ki, tanösvényt létesítnek. Nova térségében kilátót emelnek, Gutorföldén és Szilvágyon erdei tornapálya készül. A kistolmácsi kisvasút és a hetési kerékpárútvonal mentén információs táblákat helyeznek el. Új turisztikai kínálatot jelent majd a térségben a három nordic walking pálya is.
Az osztrák és a német turisták gyakran keresik fel a térséget, de az elmúlt években inkább a magyar vendégek száma emelkedett jelentősen. A kínálatbővítéssel a pihenni vágyóknak és a turistáknak egyaránt szeretnének még több élményt biztosítani - emelte ki.
Az igazgató elmondta: a bakancsos, kerékpáros turizmus eddig is közkedvelt volt a térségben, az elmúlt 5-10 esztendőben pedig kialakult a borturizmus is. A látogatók számára mindig is vonzerőt jelentett a Lenti gyógyfürdő, a lovas paradicsom Gutorfölde és Rádiháza környékén, a Szapáry Kastély és a vízimalom, a vétyemi ősbükkös, a Cseszt Regélő Aktívpark - sorolta Németh Imre a környék nevezettességeit.