ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 
 

Feltételekkel, de lát esélyt a klímamegállapodásra Putyin

Oroszország csak akkor fogja támogatni az új globális klímaegyezséget, ha azt a nagy erőt képviselő országok is aláírják, és számításba veszik azt a jelentős szerepet, amit Oroszország hatalmas erdőségei töltenek be a világ tüdejeként - jelentette a Reuters.
Létrehozva: 2009. november 16., 10:31 | Utoljára frissítve: 2009. november 16., 10:49
nyomtat küld

Erről Vagyimír Putyin, orosz miniszterelnök beszélt egy hétfői sajtókonferencián, melyet azt követően tartottak, hogy Putyin Dánia miniszterelnökével találkozott Moszkvában. Oroszország kész támogatni a jövő hónapban Koppenhágában sorra kerülő ENSZ klímakonferencián a Kiotói Egyezmény helyébe lépő megállapodást, mondta az orosz elnök.

Oroszországot, a világ harmadik legnagyobb üvegházhatású gázkibocsátóját a tárgyalások klucsszerepelőjének tekintik.

Az orosz elnök elmondta, hogy támogatni fogják Rasmussen dán miniszterelnök azon elképzelését, hogy politikailag kötelezően betartandó megállapodást érjenek el a koppenhágai találkozó végére. Kivétel nélkül valamennyi országnak, kiváltképp a legnagyobb kibocsátóknak - az az a világ jelentősebb gazdaságainak - alá kell írniuk a megálapodást, máskülönben az értelmét veszti. Moszkva ragaszkodik ahhoz, hogy Oroszország erdeinek szén-dioxid elnyelő képességét vegyék számításba.
Oroszország rendelkezik a világ legkiterjedtebb erdőségeivel, amelyek más országok szén-dioxid kibocsátának kivonását segítik elő, azért az új megállapodás célkitűzéseinek meghatározásánál ezt figyelembe kell venni.

Bill Hare, a Potsdam Institute for Climate Impact Research (Potsdami Éghajlat Hatáskutató Intézet) munkatársa elmondta, régóta ismerik Oroszország elképzeléseit, de ezidáig nem szolgáltatott az erdőirtásra és az erdőgazdálkodásra vonatkozó megfelelő minőségű adatokat.

Oroszország káros gázkibocsátása több mint 30 százalékkal alatta van az 1990. évi mennyiségnek (annak az évnek, amely megelőzte a Szovjetunió széthullását, s a közel egy évtizedig tartó gazdasági összeomlás mellett az emisszó értékek mélypontjukat 1998-ban érték el.

A Világbank szerint, jelenlegi előrejelzés alapján Oroszország tajga övezetének régióiban az állandóan fagyott altalaj olvadása következhet be a hőmérsékletváltozás miatt.

A Világbank szerint a károsgáz-kibocsátás csökkentéséhez Oroszország számára az egyik legkönnyebben járható út az lenne, ha redukálná azt a hatalmas energiamennyiséget, amit hűtésre, elektromos áram és ipari termelésre pazarol el. Az így keletkező veszteség Franciaország éves energiafogyasztásával azonos nagyságrendű.

(forestpress.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések