FIDESZ.HU > Hírek > Európai Unió |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Becsey: Feleslegesek a munkavállalást korlátozó szabályok
|
|
Szabaddá lehetne tenni az unión belüli munkaerő áramlást, derült ki a Nyitott-határok - szabad munkavállalás címmel pénteken, Piliscsabán megtartott konferencián. |
|
Létrehozva: 2009. november 28., 12:02 | Utoljára frissítve: 2009. november 28., 12:03 |
A Hét Határ Önkormányzati Szövetség szervezésében az Európai Unión belüli munkaerő áramlásról tartott konferencia előadásaiból kiderült, hogy feleslegesek az EU-n belüli szabad munkavállalást korlátozó rendelkezések - mondta Becsey Zsolt, a szövetség elnöke az MTI-nek, aki szerint az új tagállamokkal kibővült unió régebbi tagállamaiban a túl nagy létszámban bevándorló olcsó munkaerőtől való félelmek nem igazolódtak. Egyedül Írországban volt tapasztalható jelentősebb beáramlás, amelyből a szigetország hasznot tudott húzni.
A Magyarország határai mentén több mint száz önkormányzatot magába foglaló, az európai uniós kapcsolatok erősítésével és pályázatok elősegítésével foglalkozó szövetség elnöke úgy véli, hogy Magyarországnak nem érdemes fenntartania a munkaerőpiacát védő intézkedéseket, mint ahogy Magyarországgal szemben sincs szükség a korlátozásokra az unió más tagállamai részéről. Példaként említette, hogy Magyarország nem tudja kihasználni Németország által lehetővé tett munkavállalói létszámkeretet, osztrák-magyar viszonylatban pedig kismértékű csökkenés tapasztalható az Ausztriában dolgozó magyar állampolgárok számában.
Berta Editnek, EURES-T Danubius határ menti társulás koordinátorának előadásából kiderült, hogy magyar-szlovák viszonylatban a gazdasági válság ellenére nem tapasztalható jelentős visszaesés az ingázó dolgozók számában, mivel 2009-ben alig kevesebb a hivatalosan Magyarországon dolgozó szlovák állampolgárok száma, mint 2007-ben.
Becsey Zsolt ezzel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a szlovák-magyar határon "nem lehet halogatni" az infrastruktúra fejlesztését. Az utak, hidak megépítése nagyban elő tudná segíteni a határ menti térségek gazdasági fejlődését.