A biztos azt mondta Nankingban, az EU pénzügyi vezetői és a kínai kormány hét végi megbeszélései után, hogy "az EU tagjaként Görögország gyakorlatilag védelmet élvez, adósságfinanszírozása megdrágulhat ugyan, de a fizetésképtelenség kockázata nulla az EU támogatása révén"
Görögország nemzetközi pénzügyi megítélése egy ideje romlik, mert a gazdasági válság következtében Görögország deficitje módfelett megnőtt, és e megítélés az utóbbi napokban egyenest megrendült a dubaji adósságtörlesztési haladékkérés piaci pánikkeltő hatása miatt. A görög kormány idénre a hazai össztermék (GDP) 12,7 százalékát kitevő államháztartási hiányt jósol most, kétszer nagyobbat, mint akár csak két hónappal ezelőtt.
A nemzetközi hitelminősítők még nem értékelték le a görög államadósságot a rekord méretű és az euróövezetben legnagyobbnak ígérkező államháztartási deficit miatt, de a görög törlesztési kockázatra kötött hitelpiaci származékos csereügyletek (credit default swaps, CDS) - vagyis a fizetési leállások elleni adósságpiaci biztosítási tranzakciók - londoni jegyzéseinek rohamos drágulása jelzi a bajt.
Hírügynökségi értesülések szerint Görögország jövőre 60 milliárd eurónyi kötvény kiadását tervezi adósságfinanszírozásra, és ebből 25 milliárdnyit kínai bankoknak szeretne eladni.
Görögország osztályzata a Fitch Ratings európai hitelminősítőnél "A mínusz", az amerikai Standard & Poors'nál szintén "A mínusz" (Magyarország osztályzata sorrendben "BBB" és "BBB mínusz")