FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat |
Nyomtatás Ablak bezárása |
KDNP: áron alul kelhet el a Hadik Kávéház épülete
|
|
A KDNP szerint áron alul kerülhet egy offshore hátterű céghez a főváros XI.kerületében az egykori Hadik Kávéház épülete "Molnár Gyula szocialista polgármester vagyongarázdálkodásának köszönhetően". Ezt Rétvári Bence kereszténydemokrata országgyűlési képviselő közölte csütörtökön. |
|
Létrehozva: 2009. december 3., 14:42 | Utoljára frissítve: 2009. december 3., 14:43 |
A KDNP-s politikus felidézte: Molnár Gyula szocialista kerületi polgármester 2005 februárjában hirdette meg, hogy még abban az évben újra megnyílik Kosztolányi és Karinthy egykori törzshelye. A Hadik Kávéház azonban csupán egyetlen napra nyitotta meg kapuit, idén november 10-én, azóta még berendezését is kipakolták. A kávéház ugyanis építési terület, és semmilyen engedéllyel nem rendelkezik a működésre - ismertette az ügy hátterét a kereszténydemokrata politikus.
Kifejtette: az egykori kávéház kétharmada teljesen le van zárva, ott szinte biztosan más funkcióval rendelkező hely nyílik majd, s időközben át is nevezték a projektet Hadik Kávéházról Hadik Házra.
Rétvári Bence kitért arra is: a kávéház tulajdonosa a 100 százalékban önkormányzati tulajdonú Hadik Kávéház Kft., amelynek éveken át felügyelőbizottsági tagja volt a Zuschlag-ügy ötödrendű vádlottja, az egykori XI. kerületi szocialista képviselő, Krausz Csaba.
A politikus az ügy érdekességének nevezte, hogy az önkormányzat vételi jogot biztosított egy offshore hátterű cégnek az egész ingatlanra. Az opció jogosultja a Hadik Nádor Kft., amelynek tulajdonosa az a Beta Holdings Limited, aminek offshore székhelyén több mint 250 Magyarországon működő cég tulajdonosa található.
Közlése szerint az offshore cég opciós vételi jogával élve 2011. decemberében olcsóbban vásárolhatja majd meg az épületet, mint amennyiért az önkormányzat öt évvel ezelőtt megszerezte azt. Külön hátrányos az önkormányzat számára, hogy a szerződésben nincs érdemi kötelezettségvállalás arra nézve, hogy az új tulajdonos kávéházként üzemeltesse az egykori irodalmi központot, annak helyén így két év múlva akár bankfiók vagy akár újra cipőbolt is nyílhat - mondta.
Rétvári Bence szerint Újbuda képviselő-testületének MSZP-SZDSZ-es vezetése olyan jogi helyzetet hozott létre, amely a cikluson túlnyúló, jelentős kockázatot hordoz az önkormányzat számára. Kifejezett anyagi hátrány érheti az önkormányzatot, ha a jelentős közpénzfelhasználással kialakítás alatt levő "kulturális városközpont" centruma kikerül az önkormányzat tulajdonosi felügyelete alól, és akár funkciót is vált - vélekedett.
A KDNP-s politikus leszögezte: elítélik "a Molnár Gyula féle vagyongarázdálkodást".