ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Banglades 15 százalékot akar a klímaalapból

Egyetlen nappal a konferencia magnyitása után, és jóval az előtt, hogy napvilágot látott volna bármiféle konkrétum az adaptációs alapról, Banglades máris bejelentette igényeit.
Létrehozva: 2009. december 10., 10:43
nyomtat küld

Amennyiben a tenger szintje egy métert emelkedik, a százötven milliós Banglades 20 millió lakója kényszerülhet új helyen letelepedni. A gleccserek olvadása következtében azonban ez a szám ennél nagyságrendekkel nagyobb lehet. Erre alapozva az ázsiai ország már most bejelentette, hogy mennyi pénzt kér az iparosodott országok által létrehozandó adaptációs alapból, melynek segítségével a fejlődők a klímaváltozás hatásait enyhíthetik.
"Az egyetlen part menti területünk népessége nagyobb, mint az összes többi szigetország lakossága együttesen. Ennek ismeretében 15%-os részesedés a klímaalapból nekünk járna" - fejtette ki véleményét az adaptációs alap nyújtotta lehetőségekről Hasan Mahmud, a környezetvédelemért és az erdőkért felelős miniszter. A politikus ugyanakkor azt is hangsúlyozta, hogy Banglades az éghajlatváltozás által leginkább veszélyeztetett országa a Földnek.

"Nem könyörgünk senkinek semmiért. Mint a leginkább érintett ország, csupán igazságot akarunk" - ezt már Qazi Kholiquazzaman Ahmad nyilatkozta, aki vezető gazdasági szakemberként tagja országa koppenhágai tárgyaló delegációjának.

A magát Bangladesnél sokkal szerencsésebbnek mondható Dánia ezzel szemben az elsőként a világon, megtette első ajánlatát a szegény és veszélyeztetett országok támogatására vonatkozóan. Elismerve felelősségét, Dánia jelezte, 2010 és 2012 között hajlandó 160 milliárd euróval támogatni a fejlődő országok alkalmazkodását illetve felkészülését a klímaváltozás következményeire. Dánia szándéka természetesen összhangban van az Európai Unió általános álláspontjával és terveivel, melyek szerint egy megállapodás feltétlenül szükséges a gyors finanszírozás érdekében 2010 és 2012 között. A második lépés pedig a magán és közösségi szektor pénzügyi hátterének folyamatos biztosítása 2013 után. Erre a célra az Unió becslése szerint a 2010 és 2012 közötti időszakban 5-7 milliárd euróval kell számolni.

A dán kormány ezzel a lépéssel azt akarja elérni, hogy a konferenciát követően végre elinduljon valami a fejlődő országokban. "Egyértelmű üzenetet akarunk küldeni mindenkinek, arról, hogy a pénzügyi kérdéseknek a koppenhágai tárgyalóasztalon a helyük. Nélkülük az éghajlatváltozás következményeinek leginkább kitett szegény országok számára nem lesz klímaegyezmény" - mondta Ulla Tørnæs, a dán kormány fejlesztési együttműködésekért felelős minisztere.

(greenfo.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések