A Magyar Nemzet birtokába került dokumentumból kiderül, Kulcsár Attila és asszisztense, P. H. június 28-án találkoztak utoljára, és a K&H Medicina Egészségpénztár Lejtő utcai épületébe mentek, hogy összeállítsák azt a listát, amelyet Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár kért június 26-án a brókertől.
"Attila azt mondta, hogy erről a dologról csak mi hárman tudhatunk, Attila, a titkosszolgálati miniszter és én, merthogy én írom, mert neki csináltuk. Tehát az ő kérésére kellett felállítani egy listát az ügyfeleiről és azok egyenlegéről. Miközben ott voltunk, a Kovács László barátnője hívta őt telefonon, hogy ne izguljon, kihúzzák a sz...ból, csak ne beszéljen. Ezt is az Attilától hallottam" - mondta a K&H belső vizsgálata során P. H., aki Kulcsár Attila kiemelt ügyfeleinek készítette a személyre szóló kimutatásokat.
A jegyzőkönyv szerint az asszisztens közölte: "Ezután Attila mondta, hogy azt kérték tőle, vigye el egyedül a balhét, vállaljon mindent magára, mert így jobban jár, viszont hogyha elárulja, hogy más is benne volt, akkor csoportos bűnelkövetésnek minősül, és ezért sokkal többet kaphat. Neki azt mondták, hogy majd a politikusok kihúzzák, mert ők sem akarják, hogy nyilvánosságra kerüljön ez a dolog. (...) Végül úgy egyeztek meg, hogy Magyarországon kiadnak körözést ellene mint egyszemélyi bűnelkövető ellen, és kimegy Ibizára, és öt évig nem jöhet haza. Ibizáról többször hívott, hogy megkérdezze, mi újság, van-e gond, és hogy vigyázzak magamra, és utoljára július 7-én, hétfőn hívott, ha jól emlékszem. Ekkor mondta, hogy felsőbb vezetők szombaton kimentek hozzá, és meggyőzték, hogy ne vigye el egy személyben a balhét."
Arra a kérdésre, hogy ez miért kellett Tóth Andrásnak, közölte: "Ahhoz, hogy valamilyen szinten megússza, csinálnia kellett egy listát valamennyi ügyfeléről és az ő pénzükről." Hogy Kulcsár ezt követően ment-e Tóth Andráshoz, az asszisztens nem tudott válaszolni, de kijelentette: "Attila csak annyit mondott, hogy egész nap róla folyik majd a tárgyalás."
Emlékezetes, hogy Tóth András a napokban cikkünk nyomán elismerte, hogy Kulcsár Attilától kért egy feljegyzést, ám mint mondta, azt ő személyesen nem kapta meg. Hangsúlyozta azt is, hogy csak egyszer, negyedórára találkozott a brókerrel, s leszögezte: nem igaz, hogy az ügy szocialista vonatkozásaira volt kíváncsi.
Az asszisztenst a bank belső vizsgálata során arról is kérdezték, hogy mit tud Kulcsár bankon kívüli baráti, illetve üzleti kapcsolatairól. A válasz szerint, "Attila elég magas körökben forgott. Elég sok politikusi nevet említett barátja, illetve segítőjeként. Mivel a Brittonnak is dolgozott, így kapcsolata volt Medgyessy Péterrel, az Oázis Plaza miatt, amiről az építése során mutatott nekem képeket, hogy hogy fog kinézni (...)" A dokumentum szerint P. H. nem tud arról, hogy Medgyessy Péternek részesedése lenne a Brittonban.
"Korábban említetted, fültanúja voltál, hogy a Lamperthtal vagy férjével vagy más politikusokkal beszélt" - hangzott a vizsgáló felvetése. Kulcsár adminisztrációs munkatársa erről annyit mondott: "Ezt csak Attila mondta, például a telefonbeszélgetések végén. Meg mondta, hogy kijártak hozzá Ibizára."
A jegyzőkönyvből kiderül az is, hogy Kulcsár Attila egy, a Pannonplast részvényeivel kapcsolatos tőzsdei ügylet kapcsán hónapokkal ezelőtt annyit mondott asszisztensének, hogy "ezek hülyék, ezért ki fog jönni a felügyelet". P. H. szerint ez azért volt, mert a Pannonplast-részvények árát felnyomták 1590 forintra, amivel túl sokat kerestek. Emlékezete szerint ezt követően jött is a PSZÁF ellenőrzése.
A dokumentumban külön kérdéskör foglalkozik Kulcsár és Rejtő E. Tibor, a K&H posztjáról időközben távozott és tegnap előállított vezérigazgatójának kapcsolatával. Erről a bróker segítője elmondta: kettőjük viszonya baráti volt, és a magánéletben is összejártak. Hozzátette, hogy K&H Equitiesnél folyó ügyletekről Rejtőnek is tudomása volt. Emlékezetes, hogy Rejtő a Népszabadságnak adott interjújában kijelentette: nem jártak össze, mert "Kulcsár mindig rohant". Cáfolta, hogy a botrány kirobbanása előtt voltak ismeretei a brókercégnél zajló törvénytelenségekről.
A titkárnő kitért arra is, hogy tudomása szerint Rejtő és Kulcsár is részesedéssel bír a K&H Medicina Egészségpénztárban.
Villányi Károly, Magyar Nemzet