ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Vestas vezeti a szélerőmű piacot

Májusra kiépül a 25 megawattos teljes kapacitású bőnyi szélerőműpark, s ezzel a Vestas szélerőmű gyártó által Magyarországon beépített kapacitás eléri a 81 megawattot, ez 41 százalékos részesedést biztosít a dán cégnek.
Létrehozva: 2010. január 7., 10:44 | Utoljára frissítve: 2010. január 7., 10:48
nyomtat küld

A bőnyi 25 megawatt teljesítményű szélerőmű park 12 turbinája december közepe óta termel áramot, a 13. gépet májusban helyezik üzembe. A szélerőműpark a várható teljesítménye évi 64 millió kilowattóra lesz, ezzel mintegy 30 ezer háztartást lát el villanyárammal. A költségekről egy korábbi információból annyi tudható, hogy 1 megawattnyi szélerőmű kapacitás 350-400 millió forintba kerül, és a beruházás 10 év alatt térül meg.

A Magyarországon beépített 201 megawatt szélerőművi kapacitásból való részesedésével a Vestas a piacvezető, a második a Gamesa 37 százalékos piaci részesedéssel és 74 megawatt beépített teljesítménnyel. A harmadik helyen a RePower áll, a piaci részesedése 12 százalék, az általa beépített teljesítmény pedig 24 megawatt.

Az NRG Systems Kft. közreműködésével Vestas szélturbinák működnek Sopronkövesden, Jánossomorján, Ácson, Pápakovácsiban és Vönöckön. Ez év végére a magyarországi tervezett installált szélerőmű kapacitás 330 megawatt lesz, 2015-re pedig eléri a 740 megawattot.

A Vestas világpiaci részesedése 2008-ban - ez az utolsó ismert éves adat - 19,8 százalék volt. Abban az évben 28,190 megawattnyi szélerőművet állítottak fel világszerte, ebből 5,580 megawattot a Vestas szállított. Ez a cég szerelte fel három éve a holland partoknál azt a 108 megawatt kapacitású erőműparkot, amely 38 turbinából áll, és 200 millió euróba került.

A régió országaiban a múlt év végén a következő szélerőmű kapacitások álltak rendelkezésre: Ukrajna - 90, Románia - 76, Szlovákia - 5,1, Ausztria - 994,9, Horvátország - 18,2, míg Lengyelország 472 megawatt. Egyes régióbeli országokra jellemző a beépített kapacitás ugrásszerű növekedése. Például Romániától a Vestas 429 megawattnyi megrendelést kapott 2009-ben - közölte a céget a régióban kizárólagosan képviselő NRG Systems Kft.

(greenfo.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések