A szervezet az MTI-hez kedden eljuttatott nyílt levelében ismerteti, hogy szerinte a radar építése a demokrácia teljes semmibevételét jelenti.
"Érez-e személyes felelősséget a pécsiek egészsége és biztonsága érdekében? Ön szerint a "jogállamiság felett őrködött" a kormány, amikor a Honvédelmi Minisztérium annak ellenére adta ki a jogerős építési engedélyt, hogy a Fővárosi Bíróság jogerős végzése meg sem érkezett a felperesekhez?" - sorolja kérdéseit KDNP Pécs Városi Szervezetének Vezetősége.
A levél írói kíváncsiak arra is, hogy egy esetlegesen megkezdett és felfüggesztett építkezés által okozott károkat miként kívánja helyreállítani a kormányfő az emberi környezetben, illetve, hogy van-e olyan hatástanulmány a kormány birtokában az egészségkárosítás mértékéről.
A Fővárosi Bíróság november 27-én jogerősen elutasította felülvizsgálati eljárásában azokat a kereseteket, amelyek megtámadták a Tubes tetején lévő katonai híradóobjektum korszerűsítését, a NATO-radar kiépítését engedélyező miniszteri határozatot. Ezzel a radar építése zöld utat kapott.
A civilek és Pécs önkormányzata a Legfelsőbb Bírósághoz fordult a döntés felülvizsgálatát kérve, ez azonban nem akadályozza az építkezés megkezdését. A Honvédelmi Minisztérium a jogerős ítélet után közölte, hogy hamarosan folytatni kívánja a beruházást, a pécsi önkormányzat pedig lezáratta a Tubesre vezető utat.