fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
NBH: a Pannonplast-ügy miatt verethették meg Szászt
2003. szeptember 9., 17:11
A nemzetbiztonsági államtitkár magatartására, eljárására nem kapott egyértelmű választ a nemzetbiztonsági bizottság, nem sikerült tisztázni, milyen szerepe van a K and H brókerbotrányban, illetve az Inter-Európa Bank pénzmosási ügyében - jelentette ki Demeter Ervin. "Megnyugtatóan tapasztalták", tette hozzá, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) érdemben a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) a Pannonplasttal kapcsolatos vizsgálatát "tartotta olyannak", amely Szász Károly PSZÁF-elnök "megveretésének hátterében lehetett".

Nem terheli felelősség a nemzetbiztonsági szolgálatokat amiatt, hogy a K and H Equitiesnél történt sikkasztás és az Inter-Európa Banknál történt pénzmosás több gyanúsítottja külföldön tartózkodik - összegezte Demeter Ervin (Fidesz) a parlament szakbizottságának keddi ülésén elhangzottakat újságírók előtt. A nemzetbiztonsági szolgálatok nagyon sokat tettek a brókerbotrány felderítése érdekében - mondta az ellenzéki honatya.

A nemzetbiztonsági bizottság - Tóth András politikai államtitkár meghallgatásával - kedden kezdte meg vizsgálódását a K and H Equities, illetve az Inter-Európa Bank ügyével kapcsolatban.
"A nemzetbiztonsági államtitkár magatartására, eljárására azonban nem kaptunk egyértelmű választ, nem sikerült tisztázni, milyen szerepe van a K and H brókerbotrányban, illetve az Inter-Európa Bank pénzmosási ügyében" - jelentette ki a bizottság fideszes tagja.
Demeter Ervin elmondta: "megnyugtatóan tapasztalták", hogy a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) érdemben a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) a Pannonplasttal kapcsolatos vizsgálatát "tartotta olyannak", amely Szász Károly PSZÁF-elnök "megveretésének hátterében lehetett".
Tóth András négy órás meghallgatása után Demeter Ervin leszögezte: "Továbbra sem tudott Tóth András érdemi magyarázatot adni arra, miért találkozott olyan személlyel, akit a nemzetbiztonsági szolgálat megfigyelt" - mondta a fideszes képviselő az államtitkár és a brókerbotrány egyik gyanúsítottja, Kulcsár Attila korábbi találkozására utalva.
Hozzátette: a tájékoztatás szerint a jelenlegi adatok alapján a nemzetbiztonsági szolgálat nem rendelkezik információkkal az off-shore cégek tulajdonosairól.

MTI - fidesz.hu