Lecsap mindenkire, akiben az előző kormányzat sikerének kovácsát ismeri fel, mindenkinek félnie illene, aki az Orbán-kormány idején vállalkozóként állami megrendelésre dolgozott.
A közpénzügyi államtitkárság a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal és az Országgyűlés által felügyelt Állami Számvevőszék hatáskörét elvonva, sok esetben megalapozatlan feljelentgetésekkel kényszeríti felesleges munkára a rendőrséget és az ügyészséget. Tisztán kimutatható, hogy politikai célzattal, az előző kormányzat lejáratása céljából teszi ezt. Jól látható a cél is: a jövőben a jobboldali kormányzás idején senki ne merjen szerepet vállalni sem köztisztviselőként, sem menedzserként, mert Kellerék akár alaptalan vádakkal is készek ezért bosszút állni. Mert a Berkecz Máriával szemben alkalmazott módszerekkel is megalázza és meghurcolja a szocialista vezetésű rezsim azokat, akik akár menedzserként, akár közbeszerzési pályázaton nyert munka révén kerültek kapcsolatba a jobboldali kormánnyal.
A szocialisták a köznek ártanak ezzel, hiszen a nyomozó hatóságok kapacitását lekötve gyengítik a végrehajtó hatalom erejét az olyan köztörvényes bűncselekmények feltárásában, amilyet például Kulcsár Attila és társai követnek el.
A Keller-féle államtitkárság által Szász Károly PSZÁF-elnökről készített jelentés nyelvezete és tartalma erőteljesen emlékeztet a pártállami titkosrendőrség munkájára. A politikai érdekből megfogalmazott prekoncepciót titkos adatgyűjtéssel igyekeztek alátámasztani, és a célszemély lejáratásának módszereit is kimunkálták arra az esetre, ha az mégsem lenne hajlandó félreállni az útból.
Hasonló koncepcióval készült jelentés került elő Polt Péter legfőbb ügyész fiókjából is. És most ismét őt gondolják támadható célpontnak azok, akik bármilyen gumicsontra rárontanak, amely nem a Pannonplast-ügy állami milliárdjairól, a K&H brókercégénél kísértetiesen hasonló összegű milliárdok elsikkasztásáról és a Medgyessy által korábban elnökölt bank pénzmosodájáról szól.
A Fővárosi Főügyészség e héten éppen a Fidesz közelinek aposztrofált Happy End Kft., a Mert 2000 Rt. és az Országimázs Központ ügyében folytatott büntetőeljárást szüntette meg.
A csalás, illetve hanyag kezelés gyanújával indult eljárás nyomozati adatai alapján az ügyész úgy döntött: bűncselekmény nem állapítható meg, károkozás nem történt. A Keller-féle társaságnak ez a sokadik alaptalan feljelentése. Korábban már megtagadták a nyomozást többek között a Magyar Építőipar Kht., az M1-M5-ös autópálya távközlési kábelei, a martinsalakos házak újjáépítése ügyében; az MFB kötvénykibocsátása és a tizenkét agrárvállalat privatizációja ügyében is alaptalannak bizonyult Kellerék gyanúja.
Keller most panasszal él az ügyész döntése ellen. Mint nyilatkozatából kiderült: az államtitkár nem jogi személyként, hanem csupán mentelmi joggal rendelkező országgyűlési képviselőként tett feljelentést a Happy End ügyében. Így azután pótmagánvádló sem lehet, pedig bizonyára nagyon szeretne. Egyébként pótmagánvádló sértettként a Miniszterelnöki Hivatal is felléphetne, felvállalva államtitkára ámokfutásának anyagi és erkölcsi felelősségét is.
A hamis vádak miatt Kellert előbb-utóbb megtalálják. Valaki egyszer megtanítja neki, hogy az ügyészség büntetlenül nem tévedhet a vádemelésben, mert az alaptalan váddal okozott kárért az állam, az adófizető polgárok által finanszírozott központi költségvetés szavatol. Ha Keller és pártja alaptalan büntetőeljárások révén akar szavazatot gyűjteni, azt tegye saját vagy kulcsárnokjai kontójára. Mert ebből elég volt. Közpénzből ne rágalmazzanak.
Torkos Matild, Magyar Nemzet, 2003. szeptember 10.