Felszólalásában a fideszes képviselő üdvözölte, hogy Magyarország tagja lehet az első, a Lisszaboni Szerződés értelmében létrejövő elnökségi triónak. "Szimbolikus jelentőségű, hogy egy alapító ország, egy déli állam és egy új, közép-európai tagállam közösen dolgozhat annak érdekében, hogy az Európai Uniót cselekvőképesebbé tegye" - hangsúlyozta.
Győri Enikő az elnökségi trió közös céljai közül kiemelte a munkahelyteremtés fontosságát, mely a gazdasági válságból való kilábalás nélkülözhetetlen eszköze. Mint fogalmazott: "az Unióban a polgároknak leginkább munkahelyekre van szükségük. A Lisszaboni Stratégia megújításának tehát csak ez lehet a kiindulópontja!"
A politikus hangsúlyozta az új, az Európai Unió gazdaságának serkentését megcélzó EU 2020 program hitelességének fontosságát is: "kiérlelt, egyeztetett programra van szükség, nem pedig egy hirtelen összetákolt kommunikációs akcióra." Győri Enikő szerint a hitelesség kulcsa a stratégia szakmai megalapozottsága, melynek érdekében át kell gondolni a tagállamok és az Unió közötti felelősség megosztását; a stratégia végrehajtásának ellenőrzését. El kell dönteni, kiket is akarunk helyzetbe hozni az új stratégiával, hogyan fogja az az Unió összes régiójának érdekét szolgálni, nem pedig csak egyes ágazatokét, cégekét, országokét, illetve hogyan fésüljük össze az új programot a kohéziós és strukturális politikával.
A néppárti képviselő a majdani magyar elnökség céljai közül két összeurópai jelentőségű kérdést emelt ki. A fenntartható európai vízgazdálkodási stratégia keretében a Duna-stratégia elfogadásával megerősödne a Duna zöld európai folyosóként betöltött szerepe. A másik kiemelt cél révén, az európai régiók szerepének megerősítésével pedig új lendületet lehetne adni a határokon átívelő együttműködés különböző formáinak.