FIDESZ.HU > Vélemények > Publicisztika Nyomtatás
Ablak bezárása
Hatalmas kelepcét állítottak a Fidesznek - 2
Sorozatunk első részében vázoltuk, miért van minden korábbinál jobban, úgyszólván életre-halálra egymásra utalva a z MSZP és sajtója. Most bemutatunk néhány árulkodó momentumot, amiből jól kivehető, hogy már (megint) központi irányításra váltott át a balsajtó.
Létrehozva: 2010. január 21., 10:28 | Utoljára frissítve: 2010. január 22., 08:42

Mint előző írásunkban vázoltuk, az MSZP minél jobb szereplése életbe vágó érdeke a balsajtónak. ŐK pontosan tudják, amit a magyar politikai élet minden ismerője tud: 57 százaléknyi választási részvétel fölött tulajdonképpen már csak MSZP-szavazó van. Minél magasabbra kell tehát föltornázni a részvételi arányt, mert ama 57 percent után már csak a médiavezérelt szavazó található - ha őt kellően hülyítik, (elegánsabban: orientálják), akkor:

1. elmegy szavazni; és ha elmegy, akkor szinte bizonyosan
2. az MSZP-re voksol.

Most hát megkezdték a lakosság hiszterizálását.

A 2002. évi Gyurcsány-recept (Kövér köteles beszéde) óta rutinszerűen keresik, milyen labdát ad föl a Fidesz, amivel félelmet kelthetnek a hozzájuk húzó szegmensben. Most a "nyugdíjkatasztrófa" ragyogó témának ígérkezik.

A balsajtónak az MSZP osztja az észt és a muníciót.

Még szövegszerűen is. Például varázsütésre jelennek meg bizonyos fordulatok a balmédiában, egyszerre több helyütt. Orbán pl. "leendő miniszterelnök". Azokat a cikkeket, amelyek az 1998-2002 közti kormányról szólnak, úgy kell megfogalmazni, hogy a felületes olvasóban (= MSZP-szavazó) olyan érzetet keltsen, mintha most Fidesz-kormány volna, azt kellene megbuktatni.

Szép példája központi vezérlésnek, hogy a balsajtó a nemzetközi sajtó Magyarországról szóló írásait teljesen egységesen kezeli. Aminek ismertetését hasznosnak tekinti az MSZP esélyeinek növelésére, azt részletesen - és sok helyütt ugyanazon szavakkal! - tárgyalja, míg a kellemetlenek sehol sem "jönnek át".

Egy kis példa

Most csak egyet említünk: január 16-án este közzétesz a Hírszerző egy "elemzést" a Bank of America és a Merrill Lynch vidékéről, amelyet úgy értelmeznek, hogy az azt mondja, a kormány rendbe tette Magyarország költségvetését, elegáns szóval "kiigazította". Mit tesz isten, január 19-én a Népszavában Gréczy Zsolt tollából ugyanez az eszmefuttatás jelenik meg, nyomtatásban.

Úgyszólván fogadhatunk rá, hogy a Gréczy-féle felismerés, (miszerint nekünk van és volt az elmúlt években a legjobb kormányunk), szinte szó szerint meg fog jelenni a csütörtöki 168 Órában, négyszer megbeszéli Bolgár György, kétszer Kálmán Olga, meg fogja ünnepelni néhány olvasói levél a Népszabadságban, és végül a Hócipő is komponál róla egy viccesnek szánt anyagot.

Egy orbitális hazugság

Az imént példa azonban matinéműsor a "nyugdíjkatasztrófa" projekt mellett. A "nyugdíjkatasztrófa" tálalása a balmédiában felér egy szellemi bűncselekmény-sorozattal.

Az MSZP "saját jogon" ugyanis valóban kampányolhat, státuszánál fogva bírálhatja (erősen is) a másik politikai pártot.

A becsületes sajtónak azonban kell legyen kritikai attitűdje.

És mindazon médiumok, amelyek immár több mint egy hete nem veszik maguknak a fáradságot, hogy megnézzék, miről is beszélnek - szóval ezek a médiumok és újságírók: árulók.

A magyar nyugdíjasok, a magyar jövő Gerébjei.

A kelepce működik

Azonban ezek a Gerébek úgy okoskodnak, hogy nem baj, ha hazudnak - illetve nem is hazudnak, csak "nem bontják ki a teljes igazságot" -, a dolog működik, sok tízezer nyugdíjast sikerül becsapniuk, és félelemből az MSZP támogatására bírniuk.

Márpedig ez a cél, amelyet mindegy, milyen áron érnek el. Az sem baj, ha utána a nyugdíjrendszer tényleg összeomlik. Azt majd megint a Fidesz nyakába varrják.