A sikeres panelprogram és az energiaárak megemelkedése is arra ösztönözte az önkormányzatot, hogy összekapcsolják a célokat, s felújítsák a négy iskolát és a három óvodát. A fűtésrekonstrukció, a hőszigetelés és a nyílászárócsere nyomán évi harminc millió forintot megtakaríthatnak a fűtési költségeken a számítások szerint, így az önkormányzat által nyújtandó 250 millió forintos önrész hét-nyolc év alatt megtérül. Az uniós pénzből megtámogatott vállalkozás alapos előkészítés után jutott a finisbe, s ahogy lenni szokott ily jelentős beruházásoknál, az előkészület után a megvalósítás már gyorsabban megtörténik.
Az oktatási intézmények vezetőinek jelenlétében kötötték meg hivatalosan a kivitelezőkkel a szerződést a polgármesteri hivatalban január 28-án, a munkálatok pedig napokon belül megkezdődnek. Michl József polgármester hangsúlyozta, hogy Tatán minden második panellakás megújul a panelprogram kapcsán, s ezzel párhuzamosan az iskolák és óvodák sem maradhattak ki. A testület ezért döntött a nagyszabású beruházás mellett, s reméli, a kivitelezőkkel korrekt üzletet kötött az önkormányzat.
Műemléki igényességet és eljárásokat követelnek a Talentum Iskola, a Vaszary és a Fazekas utcai általános iskolák, valamint a Fürdő utcai óvoda. Ez utóbbi a háború előtt apácazárdaként működött. A külső szigetelés olyan speciális festékkel történik, amelyet Magyarországon először próbálnak ki, így ez referenciának számít, s a nyílászárók fából készülnek, csakúgy, mint a régiek.
Az újabb építésű Új Úti Óvoda és Bölcsőde, a Geszti Óvoda és a Kőkúti általános iskola hőszigetelő burkolatot és műanyag nyílászárókat kap. Korszerűsítik mindenütt a fűtési rendszert, mert ezen eljárások csak együtt hatékonyak, s eredményeznek energia megtakarítást. Az intézményvezetők és a kivitelezők rugalmas együttműködést ígértek, hiszen mindenütt a szorgalmi időszakban zajlik a felújítás, nem tartanak szünetet. A két cég tatai alvállalkozókat is foglalkoztat, s július 31-ére ígérik a munka befejezését.