Elmondta, hogy a megszorító intézkedések egyik legfőbb szenvedő alanya az önkormányzati szféra, kiemelten a megyei önkormányzatok. A jelenlegi kormányzati ciklus időszakában a megyék példátlan mértékű forrásmegvonást és hátrányos megkülönböztetést kénytelenek elszenvedni, amely félreérthetetlenül jelzi a gazdasági-pénzügyi tönkretételükre irányuló politikai törekvést. Az elnök leszögezte, hogy a megye vezetésének továbbra is alapvető célkitűzése a fenntartásában lévő intézmények, folyamatos és zavartalan működtetése, a dolgozói létszám megtartása mellett.
Hangsúlyozta, hogy a nehézségek és a kormány által gördített akadályok ellenére sem torpanhat meg a megye fejlődése és a jövőt jelentő megyei fejlesztések nem állnak meg. Ehhez a törekvéshez ad reális alapot, hogy a megyei önkormányzatnál az előző években folytatott kiegyensúlyozott gazdálkodása és a jó időben meghozott döntések következtében rendelkezésre állnak azok a pénzügyi eszközök, amelyek a drasztikus elvonások ellenére is lehetővé teszik a túlélést, biztosítják a már megkezdett fejlesztések folytatását. "Vitathatatlan, hogy a megye egyik legjobb döntése volt a kötvénykibocsátás, melynek hozamaiból kezelni tudták a hiányt és ez a jövőben is biztosítékot jelent" - mondta az elnök.
A szocialisták pazarló gazdálkodásnak minősítették költségvetést. Szerintük a beruházások terhére kellene csökkenteni a hiányt és az egyéb feladatokból - mint például a brüsszeli iroda nyitása, PR költségek - is elhagynának néhányat. Úgy vélik, hogy ilyen gazdasági körülmények között nem kell több milliárdos beruházásokban gondolkodnia a megye vezetésének. Bányai Gábor viszontválaszában leszögezte: már megkötött szerződésekkel rendelkező, folyamatban lévő, 85 százalékban uniós forrásból megvalósuló beruházásokról van szó, melyek semmiképpen nem maradhatnak és nem is maradnak félbe.