Domokos László (Fidesz) elmondta: a rendezvénysorozat célja, hogy a megye fiataljai szórakoztató programok segítségével megismerhessék a térség kulturális és épített örökségének gazdagságát, hagyományait és a jelen értékeit. Mint fogalmazott, be kívánják bizonyítani a fiataloknak, hogy érdemes először Békésben "körülnézni", munkahelyet, megélhetést találni és családot alapítani. Hozzátette: gyakran előfordul, hogy az ország más térségeiben tanuló diákok, illetve azok szülei már nem is gondolkodnak azon, hogy visszatérjenek Békésbe, miközben - hasonlóan az ország más térségeihez - itt is komoly kereslet mutatkozik például az orvosok, a mérnökök, az informatikusok, sőt egyes nyelvtanárok iránt is.
"Azt szeretnénk elérni, hogy a fiatalok előbb a saját, szűkebb pátriájukban nézzenek körül, amikor a boldogulásukat keresik" - jelentette ki a közgyűlés elnöke.
Felhívta a figyelmet arra: a megyei önkormányzat a közelmúltban már döntött arról, hogy a diplomás, pályakezdő fiatalokat ösztöndíjban részesíti, sőt a végzős hallgatók számára is forrásokat biztosít szakmai gyakorlatuk eltöltésére a megyében.
Vantara Gyula, Békéscsaba polgármestere (Fidesz) azt emelte ki, hogy elöregedőben van a megye, így Békéscsaba városa is, ezért fontosnak tartja, hogy a fiatalokat a saját nyelvükön és a saját közegükben szólítsák meg, és mutassák be számukra a város és a megye értékeit.
A rendezvénysorozat részeként több városban, elsőként február 20-án Békéscsabán tartanak programokat a fiataloknak úgy, hogy egy-egy koncert vagy diszkó előtt a jelenlévők megismerkedhetnek a megye történetével, élvezhetik például a Napsugár Bábszínház és a Jókai színház színi tanodájának műsorait, az érintett térségekben, településeken működő iskolák diákjainak produkcióit, de találkozhatnak a jellemző gasztronómiai hagyományokkal is.