Mint írják, a Medisyst gazdasági ellehetetlenülése miatt szándékukat időben - novemberben - közölték. Kern most a városvezetésre igyekszik áthárítani a felelősséget: azt állítja, hogy az önkormányzat döntésképtelensége 250 fő csoportos elbocsátását eredményezi március elsejétől.
Lasztovicza Jenő, a Veszprém Megyei Közgyűlés fideszes elnöke, a térség országgyűlési képviselője úgy véli: a polgármester akkor cselekedne helytelenül, ha üzletelne a jelenlegi befektetővel, hiszen ezzel többek között a közpénzek hűtlen kezelésének gyanúja is felmerülhetne vele szemben. - A működtető nincs tisztában azzal, hogy a kórház üzemeltetésére aláírt egy harminc évre szóló szerződést, amely számára kötelezettségeket jelent - fejtette ki. A képviselő szerint a befektetőnek kockázatot kell vállalnia, ha ötszázmillió forintos befektetést vállal. Mint mondta, Tapolca város nem tud ekkora összeget kigazdálkodni, és fel sem készült arra, hogy három év elteltével visszakapja az intézmény működtetését.
- Kern Józsefék fenyegetőznek, és zsarolni próbálják az önkormányzat vezetőit ezzel a nyílt levéllel - jelentette ki a lapnak Lasztovicza. A politikus szerint cégnek mindenekelőtt el kell számolni. - Hiába írja Kern megbízottja, hogy mindent igazoltak, valójában csak foghíjas leveleket és számlákat küldtek, a közpénzek kijátszásához pedig nem járul hozzá a város vezetése - szögezte le a képviselő, majd hozzátette: mindent megtesznek azért, hogy a kórház tovább működhessen és a betegek biztonságban érezzék magukat.