ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Nehéz nemzetközi klímatárgyalások várhatók 2010-ben

Már az ENSZ vezető környezet- és éghajlatvédelmi felelősei is elismerik, hogy nagyon nehéz nemzetközi klímatárgyalásokra lehet számítani 2010-ben, az év végén rendezendő mexikói klímacsúcsot pedig messze nem előzi meg olyan politikai és gazdasági várakozás, mint Koppenhágát.
Létrehozva: 2010. február 25., 01:04
nyomtat küld

A napokban adott nyilatkozatában Yvo de Boer, az ENSZ klímaügyi főfelelőse, valamint Achim Steiner, a világszervezet Környezetvédelmi Programjának (UNEP) ügyvezető igazgatója is egyetértett ezzel.

Achim Steiner úgy fogalmazott: "Egy egyezség elérése mára nehezebbé vált, mint Koppenhágában. Legyünk őszinték: a világ távolabb került a megállapodástól, és nem közelebb".

Az UNEP kedden kiadott jelentése szerint ráadásul még ha minden ország, amely eddig vállalást tett az üvegházgázok kibocsátásának csökkentésére, be is tartaná ígéretét, az sem lenne elég a tudósok által még elfogadhatónak tartott kibocsátási szint eléréséhez.

Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár ennek megfelelően szerdán újra a vállalások fokozására szólította fel az országokat. Egy Bali szigetén tartott nagyszabású környezetvédelmi ENSZ-konferencián felolvasott üzenetében arra buzdította a zöldminisztereket, hogy álljanak ellen a klímaszkeptikusok kísérleteinek, melyekkel alá akarják ásni az éghajlatvédelmi erőfeszítéseket.

Úgy tűnik azonban, hogy nemcsak a klímaszkeptikusok egyre erősebb hangja, hanem a fejlett és fejlődő országok közötti érdekellentét is jelentősen hátráltatja a tárgyalások előrehaladását.

Ezt támasztja alá Jü Csing-taj (Yu Qingtai), Kína klímatárgyalási különmegbízottjának szerdai pekingi nyilatkozata is, melyben hangsúlyozta: nem tartja valószínűnek, hogy a főbb kérdésekben akár a fejlett, akár a fejlődő országok elmozdulnának arról az álláspontról, amelyet a zsákutcába torkolló koppenhágai tárgyalásokon képviseltek.

Jü Csing-taj kijelentette: Kína a maga részéről továbbra is ragaszkodik a gazdasági növekedéshez való jogához, és elutasít mindenfajta nemzetközi szerződést, amely kötelező érvényű kibocsátási célértékeket határozna meg országa számára.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések