ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Energiapolitika: szemléletváltozásra van szükség

A vállalkozás szabadságának elvét tiszteletben tartva, a jelenleginél erősebb állami szerepvállalásra van szükség az ország energiaellátásában - fogalmazott Bencsik János a Budapesti Műszaki Egyetemen, a Gazdasági és Menedzsment Szakmai Hetek keretében megtartott előadása során. A Fidesz szakpolitikusa szerint az Európai Unió által megfogalmazott elvárások teljesítését nemzeti érdekeink figyelembe vétele mellett kell megtervezni és végrehajtani.
Létrehozva: 2010. február 26., 10:39
nyomtat küld

Bencsik az ország energiaellátásának legfajsúlyosabb kérdései között említette a földgázfogyasztás túlsúlyosságát, a megújuló-energia hasznosítás minimális szintjét, az épületállomány pazarló energiafelhasználását, valamint az energiatakarékos közlekedésfejlesztési stratégia hiányát. További problémaként említette az energiatörvények áttekinthetetlenségét, az energetikai piac koncentráltságát, a fogyasztóvédelem erőtlenségét, és az energiaszegénység elmélyülését.

A Fidesz szakpolitikusa elsődlegesnek tartja a lakossági, intézményi és gazdasági fogyasztók biztonságos ellátását, a legkisebb költség elvének figyelembe vétele mellett, és a környezeti szempontok fokozott érvényesítésével. Az állam szabályozási szerepének erősítése érdekében meg kell teremteni az energetikai stratégiaalkotás feltételeit, és biztosítani kell a Magyar Energia Hivatal függetlenségét. Elengedhetetlen az állam szabályozói hitelességének helyreállítása, és az államilag finanszírozott, de független fogyasztóvédelem létrehozása. Helyre kell állítani a hazai energetikai képzés megtépázott tekintélyét is.

Rendszerszemléletre és súlypontképzésre van szükség a hazai energetikában - mutatott rá a Fidesz szakpolitikusa. Hozzátette: kiemelt cél az ország energiafüggőségének csökkentése energiahatékonysági, energiatakarékossági beavatkozásokkal, a megújuló energia részesedés növelésével, és a primer energiahordozók beszerzésének diverzifikációjával. Bencsik véleménye, hogy a villamosenergia-termelés esetében nem kerülhető meg a hazai szénbázis adta lehetőségek kiaknázása, és a nukleáris energiára is szükség van. Mindkettő esetében a társadalmi párbeszéd kiszélesítésére van szükség. Középtávon fontos szerepük lesz a gázalapon működő, kapcsolt energiát előállító erőműveknek is. A hőellátásban kiemelt szerep vár a biomassza és a geotermikus energia decentralizált hasznosításának.

A közúti, a vasúti és a vízi közlekedést átfogó, energiatakarékos fejlesztési stratégiát kell kidolgozni és megvalósítani, amely a közösségi közlekedés versenyképességét is helyreállítja. Az energiagazdaság és az építésgazdaság által nyújtott lehetőségek összekapcsolásával jelentős belső piacbővítésre lát lehetőséget Bencsik. A kapcsolódó ipar és szolgáltatás tudatos bővítéséhez azonban fel kell értékelni a magyar társadalom jelenleg "kis befolyású" szereplőinek - lakosság, önkormányzat, KKV - érdekeit. A szükséges intézkedések és források integrációjára, új intézményi háttérre, és egy zöld bank létrehozására van szükség - mondta a Fidesz országgyűlési képviselője.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések