ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Magyar segítséggel épül ki a hulladékgazdálkodási rendszer

Magyar segítséggel épül ki a hulladékgazdálkodási rendszer az ukrajnai Beregszász körzetében - közölte egy keddi sajtótájékoztatón Seszták Oszkár, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzati Közgyűlés fideszes elnöke Nyíregyházán.
Létrehozva: 2010. március 9., 15:46
nyomtat küld

A beregszászi járás 50 települését érintő hulladék-gazdálkodási rendszerének a tervei az Európai Gazdasági Térség és a Norvég Finanszírozási Mechanizmus 22 millió forint összegű támogatásával készültek el - mondta a térségi helyhatósági vezető.

Hozzátette: a projekt kidolgozásában a szabolcsi önkormányzat gesztorálásával alakult megyei szilárdhulladék-gazdálkodási társulás, a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság, valamint a Beregszászi Járási Tanács vett részt.

Csizmár Béla, beregszászi járási tanácselnök elmondta: a tervek alapján a kárpátaljai Jánosi település határában hoznak létre egy korszerű hulladéklerakó helyet, válogatóval és újrahasznosítóval együtt, ahová a környék 100 ezer lakosának háztartási hulladékát szállítják majd.

A létesítmény építésére március végén nyújtják be a végleges pályázatot az Európai Unióhoz, s annak elfogadása után, az elképzelések szerint egy éven belül kialakítják a telephelyet.

A beruházás költségei elérik az egymillió eurót, s az uniós támogatáshoz ukrán nemzeti forrást is felhasználnak.

A fejlesztés modellértékű lesz, hasonló hulladékgazdálkodási rendszer kialakítását szeretnék Kárpátalja többi járásában, sőt Ukrajna minden megyéjében is - emelte ki Csizmár Béla.

Kató Sándor, az egyik projektgazda, a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság osztályvezetője arról szólt, hogy a beregszászi járás területére vonatkozó tervek tartalmazzák egy magyarországi területen épülő tiszai vízminőségi kárhely kialakítását is, Tivadar és Kisar között. A kárhelyen a Tiszán Ukrajna felől érkező hulladékot szedik össze a víz felszínéről.

Az osztályvezető tájékoztatása szerint az elmúlt hat évben 56 jelentősebb szennyeződést regisztráltak a Tiszán, az árhullámok magyar területre sodorták a kárpátaljai árterületek illegális szemétlerakó helyeiről a hulladékot. Csak a két legutóbbi áradás után 533 köbméter szemetet gyűjtöttek össze a folyó szabolcsi szakaszáról.

A Tivadar és Kisar közötti kárhelyet a vízügyi igazgatóság szintén pályázati támogatásból, 20-25 millió forintos költségből építi meg a következő években.

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések