Ma, jó fél évszázaddal később már tényleg nem tragikus, hanem nevetséges az a görcsös igyekezet, amellyel a baloldali média "kötcsézik". Nyolc év tehetségtelen kormányzása után mindkét pártjuk kiszorul a hatalomból, ők maguk egyre jobban rettegnek attól, hogy távol kerülnek a zsírosbödöntől. Még mindig nem hiszik, hogy ez velük megtörténhet, hát próbálkoznak. Most azzal, hogy köpködnek éjjel, köpködnek nappal, köpködnek minden hullámhosszon.
Miről is beszélt Orbán Viktor Kötcsén? Arról, hogy a rendszerváltás óta kialakult duális erőtér, a jobboldal és a baloldal küzdelmének "szükségszerű velejárója az állandó értékvita". Így van? Így van. "Nincs egyetlen olyan közös érték, közös cél, amit mind a két fél elfogadna - folytatta a Fidesz elnöke -, hanem folyamatos harcok zajlanak a legalapvetőbb kérdésekben is." Így van? Így van. Majd: "Megvan a reális lehetősége annak, hogy a magyar politika következő 15-20 évét ne a duális erőtér határozza meg, amely állandó értékvitákkal, megosztó, kicsinyes és fölösleges társadalmi következményeket generál. Ehelyett huzamosan létrejön egy nagy kormányzópárt, egy centrális politikai erőtér, amely képes lesz arra, hogy a nemzeti ügyeket megfogalmazza - és ezt nem álladó vitában teszi, hanem a maga természetességével képviseli."
Ez a diktatúra programja? Nem, uraim. Ez a pártközi acsarkodás, egymás agyagba döngölése helyett a nemzeti célok érdekében történő összefogás programja. "Ne a másik féllel folytatott folyamatos és állandó küzdelem határozza meg a gondolkodásunkat - mondta Orbán Kötcsén -, hanem bizonyos nemzeti ügyek meggyőző erejű képviselete."
Hogy a volt és a leendő miniszterelnök korlátozni akarná a többpártrendszert? Fenét... A duális erőteret felváltó, közös nemzeti célokat kitűző, centrális erőtérről szólván azt mondja: "Hogy így néz-e majd ki ez a politikai erőtér a választásokat követően is, azt nem tudom, csak szeretném, ha így nézne ki." Így beszél egy diktátor? Vagy egy felelős gondolkodású államférfi beszél így?
Hazánk mai gazdasági, társadalmi, morális állapotát nézve minden józan, ép értékérzékű ember azt mondja, hogy nem Debreczeni Józsefek, Dávid Ibolyák gusztustalan rágalomhadjárataira, nem Nyakó Istvánok, Szabó Zoltánok, Török Zsoltok, Bárándy Gergelyek útszéli mocskolódásaira, hanem az Orbán által felvázolt nemzetépítő stratégiára van szükség.
És mégis, megindult az Uccu Kutyák Hadművelet.
A Klubrádió, az ATV, a Népszava, sőt a Világgazdaság is megállás nélkül sulykolja, hogy a kötcsei beszéd a diktatúra, az egypártrendszer visszaállítását, a gondolatrendőrség bevezetését, az ellenfél likvidálását hirdette meg. Úgy gondolják, hogy ha sokszor mondják, végül elhiszik az emberek. Ezért közli Lendvai Ildikó, az egypártrendszer egykori cenzora, hogy "Orbán kiherélné a demokráciát. Olyan világról álmodik, ahol senkinek nincs magánvéleménye, csak a pártnak van álláspontja." Friss Róbert a Népszabadságban hajuknál fogva odarángatott filozófiatörténeti érvekbe próbálja beágyazni a Fidesz-elnök elleni Totalkrieget. A szomszédos lapoldalon közölt pökhendi gúnyolódásában Ónody-Molnár Dóra már ennyire sem strapálta magát. Gréczy Zsolt a Népszavában azt írta, hogy Orbán a kötcsei beszédben "bejelenti a demokrácia, a többpártrendszer felszámolását". Drága Bolgárúr szerint pedig "Orbán nem csinál titkot abból, hogy evégett alakítanák át az egész kormányzati rendszert, hogy a kétpártrendszer ne térhessen vissza".
Hogy mi van?
Beteg, paranoiás vizionálás ez. Mint a pornográfiaírás.
Különben megmondom én, hogy mi van. A baloldali média siserehad gátlástalan hazugságainak az a célja - ezt Bolgár meg a Klubrádióban Vicsek Ferenc is nyíltan megmondta -, hogy összemossa a Kötcsén felvázolt jövőképet Gyurcsány őszödi beszédével, és ezzel felemelje a rejtélyes okból reformernek nevezett, idegbeteg, bosszúszomjas exminiszterelnököt. Nem törődve azzal az aprósággal, hogy Gyurcsány Balatonőszödön saját bevallása szerint is a nemzet érdekeivel ellentétes, bűnös semmittevéséről, folyamatos hazugságairól, csalásairól beszélt, Orbán pedig a nemzet felemelésének programjáról.
A különbség szóra sem érdemes, igaz? És ha a nyájas olvasónak most a Szabad Nép, netán a Pravda hazugságagymosása rémlik fel, a letűnt időket idézve ideírom a Népszava hét végi szerkesztőségi cikkének néhány mondatát is: "történészek, politológusok és a pártok (»a« pártok!) képviselői egyaránt arra következtettek a Fidesz elnökének szavaiból, hogy Orbán, ha teheti, a többpárti demokrácia, a konszenzusra építő parlamenti munka (micsoda?) felszámolását kezdené meg, gyakorlatilag visszahozva az önkényuralom stílusát, az egypártrendszert Magyarországon."
"Hazudtunk éjjel, hazudtunk nappal, hazudtunk minden hullámhosszon..." De meddig?