fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
"Megmentünk Gábor!"
2010. március 17., 15:14
Elég csak összehasonlítani a TV2 2009. január 12-én készült híradását a Napló 2010. március 14-i műsorával ahhoz, hogy nyilvánvaló legyen: a csepeli MSZP-s önkormányzati vezetők kezdettől fogva nem mondtak igazat a kettős gyilkossággal kapcsolatban.

Míg Orosz Ferenc alpolgármester pontosan emlékezett rá, hogy Takács József feljelentést akart tenni Deme Gábor ellen, egészen addig - 14 hónapon keresztül - az volt a csepeli MSZP hivatalos verziója, hogy Takács József "a jó szíve miatt" nem is akart feljelentést tenni.

Egymásnak ellentmondó nyilatkozatok

Tóth Mihály csepeli polgármester, aki egyben MSZP kerületi szervezetének is az elnöke, a TV2 2009. január 12-i reggeli adásában a következőt jelentette ki arra a kérdésre, hogy Takács József miért nem tett rendőrségi feljelentést:

"- Meggyőződésem, hogy az az emberi magatartás, hozzáállás, amely Takács Józsefre jellemző volt, most is jellemző volt rá. Mindent meg akart tenni annak érdekében, hogy a fiatal, értelmes ember életét, ha lehet ne tegye tönkre.

- Milyen volt a kapcsolata Takács úrnak Deme Gáborral?

- Jó kapcsolatban voltak az én ismereteim szerint."

Orosz Ferenc csepeli alpolgármester a Napló 2010. március 14-i számában ezzel szöges ellentétben már pontosan emlékezett arra, hogy Takács József feljelentést akart tenni, és emlékezett arra is, hogy a gyilkosság napján, azaz 2009. január 7-én Takács József először hozzá, az önkormányzatba ment be, és csak onnan ment át a Csepeli Rendőrkapitányság épületébe (ahogy ez először a Csepel.info tényfeltáró cikksorozatában megjelent). Orosz Ferenc alpolgármester látványosan meglepődött (!!!) azon, hogy a feljelentés mégsem történt meg.

"- Mit szól ahhoz, ha azt mondom, hogy az adott napon Takács József nem tett feljelentést a rendőrségen?

- Nem tett?

- Nem tett.

- Meglepne, hogy ha így lenne.

- Azt, hogy nem volt aznap feljelentés, azt tőlem hallja először?

- Hát így kategorikusan igen. Innen úgy ment el tavaly január 7-én, hogy megy feljelentést tenni."

Ha Tóth Mihály és Orosz Ferenc egymásnak teljesen ellentmondó nyilatkozatára valaki esetleg azt gondolná, hogy az alpolgármester és a polgármester véletlenül tudták máshogy 14 hónapig, hogy Takács József akart-e feljelentést tenni, annak csak annyit jegyzünk meg: a két politikus szorosan egymás mellett dolgozik, és folyamatosan egyeztettek a Deme-ügyben is. Orosz Ferenc és Tóth Mihály a kettős gyilkosság estéjén is együtt voltak, a gyilkosság másnapján pedig szintén mindketten részt vettek az MSZP válságtanácskozásán. (Erről lapunk tényfeltáró cikksorozatában itt írtunk.)

"Belső ügyek", hazugságok, elhallgatás

A Csepel.info forrásai szerint a csepeli MSZP belső ügyként kezelte az iskolai sikkasztást, melyet házon belül próbáltak elsimítani. Deme Gábor állítólag azzal zsarolta az MSZP vezetését, hogy három kompromittáló hangfelvétele is van, melyekkel akár egy "második Zuschlag ügyet" is kirobbanthat.

Tény, hogy Deme Gábor - aki arról is elhíresült, hogy szeretett titkos hangfelvételeket készíteni - több közbeszerzési tárgyaláson is részt vett, és párton belül hosszú ideig úgy tekintettek rá, mint a 2010-es önkormányzati választások utáni leendő alpolgármesterre. Mint bizalmi ember, nyilvánvalóan sok olyasmit is hallhatott, amelynek nem örült volna a csepeli MSZP-vezetés, ha kitudódik. Azt viszont természetesen bizonyítékok nélkül mi nem tudjuk megítélni, hogy Demének volt-e büntetőjogi alapja "második Zuschlag üggyel" fenyegetőzni.

Tóth Mihály 2009. január 12-i nyilatkozata nem csak abban nem állja meg a helyét, hogy Takács József "a jó szíve miatt" nem akart feljelentést tenni. Mint azt a lapunk tényfeltáró sorozatában megírtuk, a gyilkosság áldozata Tóth Mihállyal és Orosz Ferenccel heti rendszerességgel kártyáztak, ami mindig lehetőséget nyújtott arra, hogy megtárgyalják a problémásabb, kényesebb ügyeket. Informátoraink szerint így a pártvezetés kezdetektől fogva tudott Deme sikkasztási ügyéről és arról is, hogy emiatt rendkívüli módon megromlott a viszony Takács József és Deme Gábor között. Nem véletlen az sem, hogy egy nappal az után, hogy 2008. december 9-én - Takács József gyanúja szerint - Deme Gábor és Kun Tamás betörtek az iskolába, és onnan többek között pénz loptak el, Demét már semmilyen vezető pozícióba sem választotta be az MSZP tisztújító közgyűlése.

A nagy talány: mi történt a gyilkosság napján, és mi volt Podolák szerepe?

Mint arról lapunk először számolt be, Deme Gábor Podolák György MSZP-s politikussal tárgyalt másfél órával a gyilkosság előtt, és tőle is ment át az emberölés helyszínére. Podolák György ezt a találkozót az ATV egyik műsorában beismerte, arról azonban azóta sem hajlandó részletesen beszélni, hogy mi hangzott el a találkozón közte és Deme Gábor között.

Az MSZP-s parlamenti politikus az elmúlt 14 hónapban még arra sem volt képes, hogy mint bármely törvénytisztelő állampolgár, maga jelentkezzen a rendőrségen tanúvallomást tenni. A HVG-nek a nyomozás illetékese, Szigeti József, a BRFK életvédelmi osztályának vezetője azt mondta, hogy a nyomozás az ügyészség fokozott felügyelete alatt áll, ezért Podolák György tanúkénti meghallgatása akkor történhet meg, ha azt az ügyészség előírja számukra. Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője ugyanakkor a HVG-nek azt állította, hogy a felügyelet nem jelenti azt, hogy a rendőrség nem nyomozhat önállóan. A lap kérdésére, hogy ha a rendőrök nem kezdeményezik Podolák György meghallgatását, az ügyészség megteszi-e, nem tudott válaszolni.

A Csepel.info nem tud arról, hogy Podolák Györgyöt azóta kihallgatta volna a nyomozó hatóság. Olybá tűnik tehát, hogy egy egyszerű illetékességi kérdés - kinek a dolga Podolák György kihallgatásáról intézkedni - teljesen megbénította és megingatta a Magyar Köztársaság igazságügyi felépítményét.

Pedig sokan lennének kíváncsiak arra, hogy Deme Gábor valóban hangfelvételekkel, zsarolással tartotta-e sakkban Csepel MSZP-s felsővezetését, vagy mi igaz abból a másik csepeli szóbeszédből, hogy Deme Gábor védőjét szintén a helyi pártszervezet finanszírozza? Igaz vagy sem, a Csepel.info úgy tudja, hogy a Podolák család részéről biztosan nem volt ismeretlen a Deme Gábort védő Ruttner György ügyvédi irodája: az MSZP-s politikus lánya információink szerint Ruttner Györgynél volt irodavezető.

Innentől pedig nehéz nem feleleveníteni K. Anasztázia egykori Iwiw-es üzenetét, amelyet Deme Gábor adatlapján hagyott:

"Megmentünk Gábor ! Az MSzP alapszervezet nevében megigérem hogy mindent megteszünk a megmentésed érdekében. A Rendöség is sáros más ügyekben, ha
téged bukni hagynak ok is buknak ! Veled vagyunk Gábor ! K. Anasztázia MSzP alapszervezet"

(Csepel.info)