A Fidesz - Magyar Polgári Szövetség négy képviselője szeptember 8-án parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a harmadik hónapja tartó K&H- és Inter-Európa ügynek is nevezett brókerbotrányban, mivel a milliárdos sikkasztási és pénzmosási ügy nyilvánosságra került tényei számos esetben felvetették a kormány, illetve kormánypárti politikusok felelősségét - idézte fel az előzményeket Répássy Róbert.
Az MSZP három képviselője szeptember 16-án módosító csomagot nyújtott be a határozati javaslathoz. Répássy Róbert rámutatott a szocialista módosító indítványok visszásságaira: ebben meg kívánják változtatni a vizsgálóbizottság feladatát oly módon, hogy az MSZP 61 kérdésének vizsgálata előzze meg a Fidesz kérdéseinek vizsgálatát, a bizottság megbízatása rövidüljön le hat hónapra, és a bizottság elnöke ellenzéki helyett kormánypárti legyen.
A szocialisták a brókerügyben is az MNB, a PSZÁF, a legfőbb ügyészt és az ellenzéket vizsgálnák
A milliárdos sikkasztási és pénzmosási ügyben érintett bankok volt vezetőinek részvételével működő szocialista kormány - minimális parlamenti erőfölényével visszaélve - el akarja szabotálni felelősségének kivizsgálását.
Felelősségének vállalása helyett, a kormány az ellenzéket, a Nemzeti Bank elnökét, a bankfelügyelet elnökét, és a legfőbb ügyészt akarja vizsgálóbizottság elé idéztetni.
A vizsgálat tárgyát és időtartamát úgy kívánják meghatározni, hogy a kormány felelősségének tisztázására még véletlenül se kerüljön sor.
Mikor kérik, hogy Kulcsár nyomozzon a sikkasztási ügyben?
Az a javaslat, hogy a vizsgálóbizottságnak kormánypárti elnöke legyen ahhoz hasonlatos, mint ha a sikkasztási és pénzmosási ügy nyomozásának vezetésével Kulcsár Attilát bíznák meg - szögezte le Répássy Róbert.
Mindezen túl, a módosító indítványok tételesen beleütköznek az Országgyűlés Házszabályába, mivel módosító javaslatot a vizsgálat tárgyára nem lehet benyújtani.
Az ismertetett okokból, a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség ragaszkodik az eredeti vizsgálóbizottság felállításához, és minden rendelkezésére álló parlamenti eszközzel meg fogja akadályozni, hogy a közélet tisztaságát és a pénzintézetek iránti közbizalmat súlyosan veszélyeztető K&H- és Inter-Európa botrányban a kormány kibújhasson a felelőssége alól.
fidesz.hu