Kiss Tibor, aki egyben a pécsi hulladékgazdálkodási cég, a Biokom Kft. ügyvezetője, elmondta: a holding eddig két dolgozójától vált meg és további elbocsátások várhatók. Közlése szerint a két dolgozó nem megfelelően végezte a munkáját; mint kiderült, nem kellő alapossággal ellenőrizték a külsős cégek munkáját és bizonyos számlák is szemet szúrtak az utólagos ellenőrzésen. Kiss Tibor hangsúlyozta: egyes ügyekben feljelentést tesz a holding.
A társaság szerződései közül kettőt emelt ki a határozott időre, 2010. december 31-ig kinevezett cégvezető.
Mint elmondta, a város útjainak síkosságmentesítésére évekkel ezelőtt kötött megállapodás következtében az elmúlt tél 250 millió forintjába került a vagyonkezelőnek. Kiss Tibor közölte, hogy a BS-AXIS Kft.-től nem kapnak pontos kilométer-, a szóróanyagokról pedig köbméter-elszámolást, emellett a cég vezetője nem járul hozzá ahhoz, hogy a teljesítést igazolni képes GPS-t szereljenek a járművekbe. A holding vezetője kiemelte: a szerződés felbontásának alapjául szolgálhat, hogy a március eleji havazáskor gyakorlatilag leállt a tömegközlekedés a baranyai megyeszékhelyen, ugyanis várhatóan kifogást nyújtanak be a történtekkel kapcsolatban.
Kiss Tibor kitért arra, hogy a parkoltatást végző társasággal kötött kontraktus is hagy némi kívánnivalót maga után, ám a Gámán Kft.-vel kötött, 2011 októberéig szóló szerződés idő előtti felbontása több százmilliós terhet róna a városra. Megjegyezte: az ezzel kapcsolatos tárgyalásokat ugyan nem könnyíti meg a kft. vezetője, de nem adják fel.
A Pécs Holding helyzetéről elmondta: 5 milliárdos adóssága van a cégnek, 9 milliárd forintért pedig készfizető kezességet vállalt a társaság. A törlesztőrészletek összege eléri az évi 700-800 millió forintot.
Pécs polgármestere, Páva Zsolt (Fidesz) tavaly szeptemberben azt mondta: rendet kell tenni a megyeszékhely vagyonát kezelő cégnél, azaz racionalizálni kell a működését, s meg kell szüntetni a "bújtatott állásokat".