243-an vannak az eltűntek listáján, és 11 477 a sérültek száma. A földmozgás 15 ezer épületet döntött romba, hozzávetőleg 100 ezer ember vált hajléktalanná. A sérültek egy részét már elszállították például Hsziningbe (Xining), a tartományi fővárosba, vagy a szomszédos Szecsuan, illetve Kanszu (Gansu) székhelyének kórházaiba. A legtöbb sérülés: zúzódás, végtagtörés.
Kínában rendkívül fegyelmezetten, országos mozgósítással, érezhetően hatalmas gyakorlattal szervezik, irányítják és bonyolítják a mentést; a média, köztük a központi televízió aktuális beszámolókat közvetít, szakértőkkel elemzi a helyzetet és tájékoztat a legfrissebb fejleményekről.
Csütörtökön már nagy mennyiségű sátor, meleg takaró, élelem és víz érkezett Yüsuba, a szervezők szerint két napon belül semmiből nem lesz hiány. A vezetők külön is figyelmeztettek az áramszolgáltatás és az üzemanyag-ellátás biztosítására. A térségben hideg van, éjszaka fagypont alatti, mínusz három fok körülire hűl le a hőmérséklet.
A helyszínen már sátorvárosok épültek miközben megállás nélkül folyik a küzdelem a romok alá temetett, még életben lévő emberek megmentéséért. Gyermekek és felnőttek tucatjait sikerült már élve kimenteni. Lassan a helyszínre érkeznek a munkagépek is, mert egyelőre a legtöbb helyen továbbra is puszta kézzel, kézi szerszámokkal kutatnak az emberek után.
A szakemberek hangsúlyozzák, hogy a tengerszint feletti négyezer méteres magasság nehezíti a munkát, a mozgást és korlátozza a teljesítményt. A mentők egy része szédülésre panaszkodott, jelentések szerint még a kereső ebekre is negatívan hat az oxigénhiányos levegő, kevésbé hatékonyan dolgoznak.
A mentési munkákat irányító Huj Liang-jü (Hui Liangyu) miniszterelnök-helyettes bejelentette, hogy a központi költségvetésből a háztartásoknak egyszeri és a károsultaknak három hónapig folyamatos segélyt, étkezési támogatást folyósítanak.
A televízióban a bevetésre készülők útba indítását, a segélyszállítmányok rakodását, az úton teherautók konvoját, az országos szolidaritás különböző jeleit mutatják. Ezek: a személyes jelenlét és segítség felajánlásától, a pénz adományozásán át a véradásig terjednek. A tartományok, a városok ugyancsak nagy összegű segélyeket, élelmiszert, gyógyszert ajánlottak fel. Adományok érkeznek Hongkongból, Makaóból és Tajvanról.
Kína hálás a különböző külföldről felajánlott segítségért, de mint az államtanács információs irodájának szerdai tájékoztatóján elhangzott, a rendelkezésre álló mentőknél jelenleg nincs igény többre. Készpénzre viszont szükség lesz az újjáépítéshez. Az országos adománygyűjtés már elkezdődött, a párttagságot felszólították az adakozásra, s az ilyen helyzetekben szokásos módon az állami intézményekben, fegyveres testületeknél, iskolákban is megindul a pénz gyűjtése. Az adakozásból a vállalatok, a vállalkozók és az állampolgárok legkülönbözőbb rétegei is kiveszik a részüket. A Hszinhua hírügynökség jelentése szerint az Egyesült Államok pekingi nagykövete csütörtökön 100 ezer dolláros csekket adott át a kínai vöröskereszt alelnökének.