FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Szegedi villamosprojekt: elvárja a nyilvánosságot a Fidesz
|
|
Elvárja a nyilvánosságot a Fidesz a szegedi villamosprojekt ügyében, és tiltakozik az ellen, hogy a MSZP-s többségű szegedi közgyűlés zárt ülésen kívánja tárgyalni az uniós forrásból és a hazai adófizetők pénzéből megvalósuló, 30 milliárd forintos beruházás helyzetét bemutató előterjesztést - jelentette ki Hüvös László, a párt önkormányzati frakciójának vezetője kedden. |
|
Létrehozva: 2010. május 4., 16:02 |
A politikus szegedi sajtótájékoztatóján azt mondta: a szegedi 1-es villamosvonal rekonstrukciójával kapcsolatban Botka László (MSZP) polgármester folyamatosan "komikus ígéretekkel" áll elő, újabb és újabb határidőket jelöl meg, de ezek egyikét sem sikerül betartani. Hozzátette: a villamos több hónappal az eredeti határidők után sem közlekedik, s egyelőre megjósolhatatlan, mikor fejeződik be az építkezés.
Hüvös László felidézte, a Fidesz már február közepén felhívta a közvélemény figyelmét, nem egyszerű csúszásról van szó, hanem fennáll a veszély, hogy a kivitelezésben részt vevő Szeviép cégcsoport fizetésképtelen. A helyzet tisztázásáért vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezték, de ezt a közgyűlés többsége megakadályozta. Ahogy a beruházás ügyében illetékes városüzemeltetési bizottság sem tárgyalhatta meg március 30-án az ügyet, mivel az MSZP-s képviselők távolmaradásukkal határozatképtelenné tették a testület ülését.
A városvezetés az elmúlt hónapokban arra törekedett, hogy leplezze a valós helyzetet, így erkölcsileg mindenképpen felelős azért, hogy most a rekonstrukcióban alvállalkozóként részt vevő cégek futhatnak a pénzük után - hangsúlyozta Hüvös László.
Gyimesi László, a Fidesz szegedi elnöke kifejtette, talán nem véletlen, hogy a Szeviép Zrt. éppen a választások másnapján, április 26-án kérte a csődeljárás megindítását maga ellen.
A cégnek - amelyhez vagyonfelügyelőt rendeltek ki - a jogszabályok értelmében 45 napja van, hogy megállapodjon hitelezőivel és reorganizációs tervet készítsen. Ha az egyezség nem jön létre, a határidő meghosszabbítható, végső esetben azonban felszámolási eljárás indulhat a vállalkozás ellen - közölte az önkormányzati képviselő.
A politikus kijelentette, a Szeviép-ügyet teljes egészében ki kell vizsgálni, mivel félő, hogy a céggel kapcsolatban álló kis- és közepes vállalkozásokat, az önkormányzatot és az államot is kár érheti.