A Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság honlapján részletezett információk szerint a Kis-Balaton Üzemmérnökség területén nyolc szakaszon kellett elrendelni a készültséget. A védekezés érinti a Zala folyó bal és jobb partját, a Kis-Balaton déli részét, valamint a keszthelyi-hévízi öblözet területét.
A zalai katasztrófavédelem ügyeletese az MTI-nek arról is beszámolt, hogy a megyében éjféltől kora estig több mint 70 bejelentés érkezett vihar okozta károkról, így az elmúlt 24 órában összesen már több mint 90 esetben kértek segítséget a tűzoltóktól. A legtöbb segélykérés a zalai Balaton-part térségéből érkezett letört ágak és kidőlt fák miatt, míg Miháldon egy családi házból vizet kellett szivattyúzni.
Korábbi tájékoztatása szerint a viharos erejű szél már az éjszaka fákat döntött ki épületekre, járművekre és felsővezetékekre. A legnagyobb pusztítást Balatongyörökön okozta a vihar, itt egy kidőlő fa vasúti felsővezetéket tépett le, a kemping és a strand területén pedig több épületet is megrongáltak a lezuhanó ágdarabok.
Gyenesdiáson villanyvezetéket szakított el a rázuhanó ág, Keszthelyen pedig egy kidőlt fa parkoló személyautót rongált meg. A városban a Helikon Kastélymúzeum kerítésére dőlt egy fa, a kastély utcájában, a főkapu melletti épületnek pedig a cserepeit bontotta meg a szél.