FIDESZ.HU > Vélemények > Interjú |
Nyomtatás Ablak bezárása |
Bár tagadják, mégis a csőd szélén táncol az ország
|
|
Tartok tőle, hogy csődközeli helyzetben vagyunk. A mostani kormány hazudik, és eltitkolja a valóságot - jelentette ki a Magyar Hírlapnak Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője. Arról is beszélt, hogy az elmúlt nyolc évben az oligarchák megszerezték a társadalmi erőforrások fölötti ellenőrzést. |
|
Létrehozva: 2010. május 20., 09:35 | Utoljára frissítve: 2010. június 21., 17:16 |
- Nem túlságosan gyors a tempó, amelyet diktálnak?
- Szerintem közepes iramban haladunk... A java még hátravan.
- A hétfői előterjesztéseik után mire lehet számítani?
- Május 29-én alakulhat meg az új kormány. Ezt követően az átadás-átvétel függvényében hozza meg a kabinet az intézkedéseket. Kérdés, mennyi csontváz dől ki a szekrényből, az új kormány milyen pénzügyi-gazdasági állapotban találja az országot. Tartok tőle, hogy csődközeli helyzetben vagyunk. A mostani kormány hazudik, és eltitkolja a valóságot. Júniusban olyan törvényeket, jogszabály-módosításokat kell elfogadnunk, amelyek az ország versenyképességét erősítik.
- Miért beszélnek új rendszerváltásról? Mit jelent ez pontosan?
- Nem mi beszélünk erről. A választópolgárok hozták meg azt a döntést, hogy elutasítják az elmúlt húsz év hibáit. A szavazófülkékben most valóban forradalom történt. Azért beszélünk forradalomról, mert az emberek fordítani akartak az ország sorsán, és ezt a választásokon kifejezték. Ezzel az önrendelkezés lehetőségét teremtették meg.
- Meg akarják tagadni az elmúlt húsz év értékeit? Ezt kérdezi most az MSZP.
- Szó sincs erről. A rendszerváltók a Fidesz-KDNP soraiban ülnek, nem a szocialistáknál. Mi a rendszerhibákat akarjuk kijavítani. A szabadság, a felemelkedés, az együttműködés, azaz a rendszerváltás értékei csorbát szenvedtek az elmúlt időszakban. 1988-89-ben az önrendelkezésről tárgyalásos úton, 1990-ben és 1994-ben paktumokkal döntöttek. A magyar társadalom azonban ezekkel nem tudta megszerezni valódi önrendelkezését. Az elmúlt nyolc év arról szólt, hogy a befolyásos gazdasági oligarchák megszerezték a társadalmi erőforrások fölötti ellenőrzést. A Gyurcsány-kormány nem az emberek érdekében, hanem ellenük kormányzott. A nemzeti együttműködés nyilatkozata azt üzeni: lehet más a politika.
- De ezt már, legalábbis a nevében, képviseli egy párt a parlamentben.
- Az LMP valójában azt mondja, hogy nem lehet más a politika, ezért kifogásolja szinte minden előterjesztésünket, akadályozni igyekszik a kisebb parlamentet.
- Mi a véleménye a Jobbik és az MSZP eddigi lépéseiről?
- Látható, hogy az MSZP az elmúlt két hétben minősíthetetlen stílusban és követhetetlen célok mentén politizált. A választók jól mérték fel, hogy a Fidesz-KDNP az egyetlen politikai tényező, amelyre rá lehet bízni az ország sorsát. Az LMP, az MSZP és a Jobbik képtelen lenne erre a feladatra, az ő bizottsági, egyharmados ellenzéki arányuk megteremtése is csak a Fidesz segítségével jöhetett létre.
- Székében hátradőlve, elégedetten nézte a bizottsági struktúráról szóló tárgyalásokon az ellenzéki vívódást.
- A nemzeti együttműködés jegyében azt ajánlottuk nekik, mondják el, mit is szeretnének. Mi nem diktátumot, hanem tárgyalást ajánlottunk. A kétharmaddal ugyanis nem visszaélni, hanem élni szeretnénk. Arra akarjuk használni, hogy megnyerjük azokat is, akik nem ránk szavaztak. Elfogadtuk az ellenzék értelmes javaslatait a bizottságokkal kapcsolatban. Az azonban, hogy egymás javára hogyan léptek vissza, majd írták felül döntéseiket, leginkább bolhacirkuszba illő előadás volt. A végén Schmitt Pál országgyűlési elnöknek kellett rendet tennie, s ő a választók akaratának megfelelő döntést hozott a nemzetbiztonsági bizottság MSZP-s és a költségvetési bizottság jobbikos vezetéséről.