Bódi Zoltán közölte: a bejelentések alapján Szirmabesenyő, Sajókeresztúr és Szikszó környezetében esett a legtöbb csapadék. Minden miskolci tűzoltó egység, kiegészülve encsi és kazincbarcikai munkatársakkal a keletkezett károk elhárításán dolgozik.
A 26-os számú főút, Sajókeresztúr külterületén haladó szakaszát 300 méter hosszan öntötte el az esővíz, így azt a rendőrség azonnal lezárta. A nagyjából három hektáros területen több száz köbméter víz eltávolításához nagy teljesítményű szivattyú érkezik Sátoraljaújhelyről.
Hozzátette: Szirmabesenyőről eddig legalább 50 segélykérés érkezett, de a legtöbb helyen egyenlőre nincs hová kiszivattyúzni az esővizet, egy pár épület esetében homokzsákokkal védekeznek a vízbetörés ellen. Hasonló a helyzet Szikszó egyik utcájában is, ahol encsi tűzoltók dolgoznak, mert nincs riasztható miskolci egység.
Kazincbarcikáról szintén tűzoltók érkeztek a borsodi megyeszékhelyre segíteni, a miskolci megyei kórház sebészeti épületének liftaknájában összegyűlt vizet távolítják el. Jelenleg állnak a liftek, a fekvőbetegek mozgatása lehetetlen. Martintelepen egy lakóház kéményébe csapott a villám, tűz nem keletkezett, azonban az instabil füstelvezetőt vissza kellett bontani a dőlésveszély miatt. Miskolcon megáradt az Árok út menti patak, lakóházakba ömlik a víz - mondta a tűzoltóság szóvivője hozzátéve, hogy személyi sérülésről eddig nem érkezett információ.