- Az emberiség rábízza a legdrágább kincsét, a gyermekeit a pedagógusokra, akik nevelik, tanítják, felkészítik az életre. Ezért olyan fontos, hogy ezt a pályát, ennek a hivatásnak a gyakorlóit sokkal jobban megbecsülje a társadalom, mint a hogy az volt a múltban - nyilatkozta Dr. Hoffmann Rózsa, majd hozzátette: -a pedagógus nap önmagában ellentmondásos, hiszen ha csak ezen a napon dicsőítjük ezt a szakmát, akkor a lelkiismeretünkön próbálunk csak javítani. Arra volna szükség, hogy ez a mindennapokba is áttevődjön. Én magam ezt szeretném elérni, hogy a pedagógus nap egy kiemelkedő ünnep legyen, amikor az egész társadalom szembesül azzal, hogy egy olyan hivatás képviselőivel áll szemben, akiket tisztelni, becsülni, támogatni kell, mert ettől lesz jobb az iskola, a jobb iskolától pedig jobb lesz az ország.
Dr. Hoffmann Rózsa elmondta továbbá, hogy azon munkálkodik, hogy a pedagógusok, akiket Németh Lászlót idézve "gyémántcsiszolóknak" nevezett, visszakapják méltóságukat. Államtitkárként célja az értékrenden alapuló oktatás elérése és egy új közoktatási törvény bevezetése.
Michl József polgármester ünnepi beszédében megköszönte a tatai pedagógusok áldozatos munkáját, akik minden erejüket megfeszítve arra törekednek, hogy a tatai gyerekeket segítsék. Kiemelte: a pedagógusokba vetett bizalma töretlen, hiszen a következő nemzedék gyarapodásának kulcsa náluk van.
Dr. Pálhegyi Ferenc pszichológus előadásában - melynek címe: "A pedagógus csak oktasson vagy neveljen is?" - hangsúlyozta: a pedagógus ha akar, ha nem, nevel. A legfontosabb a személyiség, a pedagógiai attitűd. Olyan pedagógusoknak kellene a képző intézményből kijönniük, akik amellett, hogy saját szakterületükön és a pedagógiában is műveltek, harmonikus személyiségek, akik képesek egész életre meghatározó példával szolgálni az ifjúság előtt.
A tanulságos előadást követően a Menner Bernát Kamarazenekar szívderítő játékát élvezhették Tata pedagógusai. Itt került sor az aranydiplomás és nyugdíjba vonuló tanárok, tanítók köszöntésére is.