A feljelentésügyi államtitkár eddigi ügyködése az adófizetők 135 millió forintjába került - írja válaszában Kiss Péter kancelláriaminiszter.
Valós képet mégis akkor kapnánk, ha ehhez még hozzávennénk azt a pénzmennyiséget is, amelyet az utólag alaptalannak bizonyuló feljelentgetések miatt a rendőrségi nyomozás felemésztett. Ugyanígy azt a summát is bele kéne kalkulálni, amit Geller Lászlóék politikai ellenfeleik lejáratása céljából indított vizsgálódásaikban közreműködő szakértőknek kifizettek. És ekkor még szót sem ejtettünk arról, mekkora bevételtől estek el Gellerék ügyködése miatt azon cégek és magánszemélyek, amelyek az ellenük indított hajtóvadászat miatt egzisztenciájukban is veszélyeztetve voltak.
Geller a brókerbotránnyal természetesen nem foglalkozott. Mindenki emlékszik még rá, hogy a PSZÁF az ügyben feljelentését már réges régen megtette, mégis, füle botját sem a rendőrség sem Geller nem mozdította meg.
Csak miután politikai üggyé duzzadt a botrány szánta rá magát a nyomozóhatóság, hogy az anyagot elővegye. Geller László is ezt tette: a PSZÁF vezetőjének eltávolításában - reménye szerint - felhasználható titkos paksamétát rendezgette. A nyáron már odáig jutott, hogy a koncepciós eljárás végét is bejelentette: Szász Károly várva várt elmozdításában immár az országgyűlési képviselőké az utolsó szerep.
Miután Geller tevékenysége oly nagy területet ölel fel, hogy az nyilvánvalóan emlékezetének kárára van, néhány ügy felelevenítésével mi magunk is hozzájárulnánk államtitkársága eredményes működéséhez.
Itt van például mindjárt Gáldi György, a Pest megyei közgyűlés MSZP-frakciójának képviselője, aki hogy-hogy nem emellett a K&H Bank strukturált finanszírozási főosztályának vezetője, s igazgatósági tag az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt.-ben.
Gáldi Györgyöt Keller már csak azért is megkérdezhetné az ügyben, mert e jeles személy Törökbálintról jutott be a megyei közgyűlésbe, arról a településről, amely a feljelentésügyi államtitkár választókörzetében található. Persze más apróságok miatt is. Példának okáért azért, mert az ÁAK tavaly decemberben mintegy 13 milliárd forintnyi közpénzt szerzett meg rekordgyorsasággal, majd helyezett el törvényellenesen Kulcsár Attilánál.
De van itt más apró momentum is. Ahhoz, hogy a pénzek bejárhatták a Brittonig vezető utat, szükség volt a kormány egy jogszabály-módosítására. A Csillag István által kinevezett Bitvai Miklóst, az Állami Autópálya-kezelő Rt. volt vezérigazgatóját sikkasztás bűntettének alapos gyanúja miatt letartóztatták és gyanúsítottként kihallgatták. Garamszegi Gábor, a Betonút vezetője, volt fővárosi szocialista képviselő, aki talán még ma is felügyelő bizottsági tag egy budapesti cégnél szintén e sorsra jutott. Véletlenül Garamszegiék építették Medgyessy barátjának, Alexandru Mudurának nagyváradi plázáját is. Sajtóhírek szerint az Inter-Európa Bankból a Medgyessy Péter vezette időszakban kivett mosott pénzekből is jutott Nagyváradra. Puch László, az MSZP pénztárnoka olyan autóval jár, amelyet a Pannonplast-ügy haszonélvezőjétől, a Brittontól szerzett. Nem kizárt, hogy Horváth Csaba és Andó Sándor kiugróan látványos kampányát is Kulcsár Attila finanszírozta. Lamperth Mónika belügyminiszter férje ugyanabban a házban bérelt irodát egy ideig, ahol a Britton működött, s Kulcsár Attila lakott.
Az állami cég 13 milliárdjának eltüntetésében, majd a Pannonplast Rt. többségi részvényeinek a Britton által történt összehangolt megszerzésében közreműködő ex-brókert állami szervek a határig kísérték, feltartóztatták, majd átengedték Ausztriába.
Kiss Péter azt válaszolta Répássy Róbertnek, hogy Gellerék a jelenlegi kormány tevékenységével kapcsolatban "egyetlen esetben sem" kaptak jelzést "bűncselekmény gyanújáról". Mi bizony - igaz konzervatívok vagyunk -, ha már sajtóhírekre apellálunk, ehhez következetesen tartanánk magunk.
A szocialisták hétvégi választmányi ülésén - a hírek szerint - Gyurcsány sportminiszter, akinek ezer százalékos hasznot hozó ingatlanügyeivel már a padlás is teli, kérve-kérte a párt prominenseit: Laci, Gyuri mondjátok a szemembe, mi bajotok velem!
Csak csendesen jegyezzük meg: ezt a ziccert, legalább ezt, bizony nem kéne kihagyni.
fidesz.hu