A parlamenti szakbizottság a tagállami kormányokat képviselő Tanács álláspontjához képest a kötelezettségvállalásokat 800 millió euróval magasabb szinten, 142,6 milliárd euróban határozza meg, a kifizetések szintjét pedig 3,6 milliárd euróval 130,1 milliárd euróra emeli.
A kutatás-fejlesztés - Surján László módosító indítványainak köszönhetően - az eredetileg tervezettnél 600 millió euróval több forráshoz jutna. A magyar EP-képviselő - a regionális fejlesztési bizottság költségvetési témafelelőseként - az ülésen sikerrel képviselte a kohéziós politika érdekeit is, jelentősen emelve annak forrásait. Ennek eredményeként több pénz juthat a határon átnyúló együttműködésekre, így Magyarország és a szomszéd országok közötti kapcsolatok fejlesztésére is.
A költségvetési bizottságban nagy többséggel megszavazták a Duna menti népek megbékélését célzó kísérleti projekt megvalósítását is, amelyet Surján László és Deutsch Tamás néppárti EP-képviselő közösen kezdeményezett. Az európai parlamenti támogatás két millió eurót szán a nemzetek közötti együttműködést és a közös regionális identitás kialakulását elősegítő ifjúsági programok támogatására.
A kereszténydemokrata politikus egy lelkiismereti tárgyú módosító javaslat esetében is sikerrel állította maga mellé különböző pártállású képviselőtársait: úgy foglaltak állást, hogy számos humanitárius, emberi jogi kérdéssel foglalkozó program végrehajtása során különös figyelmet kell szentelni a nők elleni erőszak speciális eseteinek, például a kényszerabortusznak, a csonkításoknak és a kényszer-sterilizációnak.