A városvezető, aki második polgármesteri ciklusát kezdi meg 2006-ot követően, kifejezte azon reményét, hogy vitáktól nem mentes, ám konstruktív városi közgyűlés kezdi meg működését.
Egyben köszönetet mondott az 1990 óta megválasztott valamennyi képviselőnek a városért kifejtett munkájáért.
A politikus, aki egyúttal a város országgyűlési képviselője is, kiemelte, hogy olyan helyzetben kell a legjobb megoldásokat megtalálniuk, amikor az ország helyzete erkölcsi és anyagi értelemben is nehéz. Ugyanakkor egyfajta államháztartási reform előtt is áll az ország, amely áthangolja az önkormányzatok tevékenységét - közölte.
A további fontos törekvések között említette az infrastruktúra fejlesztését, valamint a közvetlen összeköttetés megteremtését Eger és az M3-as autópálya között.
Mint mondta, bízik abban, hogy a kormány gazdaságfejlesztési programja nyomán egyfajta helyi Széchenyi-tervet tudnak kialakítani annak érdekében, hogy helyben tartsák a fiatalokat. Ehhez a munkahelyteremtés mellett szükséges a szakképzés fejlesztése és a fiatalok életkezdésének támogatása is - tette hozzá a polgármester.
Habis László ugyancsak sürgetőnek nevezte, hogy elősegítsék a városban 1500-2000 család megélhetését jelentő szőlő- és borágazat nehézségeinek megoldását. Ennek érdekében be kell kapcsolni a városmarketingbe az egri bor népszerűsítését is - hangsúlyozta.
Kitért arra: együtt kívánnak működni a Heves Megyei Önkormányzattal annak érdekében, hogy kijavítsák azokat a szakmai értékeket leromboló hibás döntéseket, amelyek az elmúlt években az egri kórház ügyében születtek.
Az október 3-i önkormányzati választásokon az érvényes szavazatok 54,27 százalékával választották újjá Habis Lászlót. Nagy István az MSZP színeiben 20,37 százalékot kapott, a jobbikos Mirkóczki Ádámra a szavazók 12,39 százaléka, a független Tarsoly Józsefre 11,3 százaléka, az egyesületi színekben induló Bányász Róbertre 1,94 százaléka voksolt.
A 18 tagú városi közgyűlésben a Fidesz-KDNP a polgármester mandátumával együtt 12 mandátumot szerzett, kettőt-kettőt az MSZP és a Jobbik, egyet az LMP, és egy független jelölt is bejutott az önkormányzatba.
Az alakuló ülésen három alpolgármestert választott a testület: főfoglalkozásúként Rázsi Botond iskolaigazgatót, Sós István volt cégvezetőt, míg társadalmi megbízatású alpolgármesterként Saárossy Kingát, az egri Gárdonyi Géza Színház színművészét. Valamennyien a Fidesz-KDNP színeiben szereztek mandátumot.