Az ünnepélyes keretek között tartott ülésen két alpolgármestert választottak: Segesdi János (Fidesz) főállásban, míg Tóth Tamás (Fidesz) társadalmi megbízatásként látja el feladatát. Érd vezető testülete tizennyolc tagú, tizenhárom képviselő a Fidesz, kettő a Közérdek-MSZP, egy-egy a Civil Érdek, a 2030 A Mi Irányítószámunk Egyesület, illetve a Jobbik színeiben szerzett mandátumot.
T. Mészáros András az elmúlt négy évet értékelve kiemelte, hogy a városnak 39 milliárd forintnyi uniós támogatást sikerült elnyernie, ami számos halaszthatatlan fejlesztés elindítását tette lehetővé.
Kezdetét vehette például a település eddigi legnagyobb, legrégebben várt projektje, a csatornázás teljessé tétele, és sikerült megteremteni az úgynevezett II. Batthyány-program alapjait is. Mint a régi-új polgármester hangsúlyozta: e program középpontjában zömmel infrastrukturális fejlesztések állnak. További bölcsődei, óvodai és iskolai helyeket kívánnak teremteni, tervezik a térfigyelőrendszer bővítését, a helyi művelődési központ felújítását, és az úthálózat korszerűsítését is.
A 65 ezer lakosú, 100-130 ezer embert összefogó, kistérségi központként is működő város jogos igényének nevezte a polgármester, hogy saját kórháza, bírósága, ügyészsége legyen. Hozzátette: Pest megye legnagyobb településének rendőrkapitánysága méltatlan körülmények között dolgozik, ezért e probléma orvoslására is gondot fordít majd a közgyűlés.
T. Mészáros András részletesen szólt az érdi úthálózat fejlesztésének fontosságáról is; mint mondta, ez előző ciklusban több pályázatukat forráshiány miatt elutasították, de a forráselosztás korábbi gyakorlatának vélhető változása után lendületet vehet az útépítés. A tervek között említette a helyi buszközlekedés fejlesztését, egy tömegközlekedési cég létrehozását, illetve újabb munkahelyteremtő beruházások városba vonzását is.
A képviselők döntöttek a vezető tisztségviselők javadalmazásáról (ennek mértéke az új ciklusban nem változik) és a bizottságok létrehozásáról (a korábbinál kevesebb, hat működik majd). Sürgősséggel tárgyaltak a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak megsegítéséről: két, otthon nélkül maradt család kap fél-félmillió forintos támogatást majdani új lakásának bebútorozásához.