fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Az ígéreteket kötelességünk betartani
2010. október 16., 14:33
Az önkormányzati választás bravúros eredményt hozott a polgári oldalnak Csepelen. Tizenhat évnyi szocialista kormányzás után fideszes polgármestert választottak a helyiek. Németh Szilárdnak bőven lesz dolga, a megtépázott városrészt csakis egy erős, biztos kezű vezető hozhatja rendbe, aki végre a helyi érdekeket tartja majd szem előtt. A polgármestert jövőbeli terveiről kérdeztük.

- Erős MSZP-s bástyát döntött le a polgári oldal. Ezek szerint Vörös Csepel már nem vezeti a harcot?

- Áprilisban országos szinten történt fordulat. A társadalom egyértelműen kijelentette, ami eddig volt, nem mehet tovább. Csepelen megnőtt a bizalom a Fidesz iránt, jelentősen erősödött a polgári oldal. Az elmúlt tizenhat év sikertelensége a mindennapokban érhető tetten. Az embereket kihasználták, hazudtak nekik, és ezzel megalázták őket. Ígéretekkel tele volt a padlás. Tizenhét évig minden választási kampányban elsütötték, hogy megépül a gerincút, lesz uszoda, bicikliút, wellness központ a Kis-Duna partja mellett, vagy éppen megújul a városközpont. Tervek ugyan készültek, de az is csak a felháborodást növelte, hogy százmilliók röpködtek el rájuk, eredmény meg nem volt sehol.

- Beiktatását követően milyen intézkedéseket tart a legfontosabbnak?

- Az ajkai ökológiai katasztrófa mélyen megrendítő esete arra sarkallt, nekünk is fel kell készülnünk a szennyezésre, amely akkor elérte a Mosoni-Dunát. A Védelmi Bizottság szakértői megnyugtattak, de ez már egy mód volt arra, hogy megismerjem őket. Mivel az önkormányzat az elmúlt öt évben hétmilliárd forintnál is nagyobb vagyonvesztést szenvedett el, a költségvetési hiány pedig eléri a négymilliárd forintot, sajnos több kényszerű intézkedést is meg kellett hoznunk ahhoz, hogy a kerület működőképességét fenn tudjuk tartani. Legfőbb célomnak mindenkor a kötelező feladatok magas színvonalú ellátását tartom; az oktatás, az egészségügy, a szociális tevékenység mindenképp prioritást élvez.

- Mikor lesz újra kórháza Csepelnek?

- Ez egy nagyon kényes ügy, és minden követ meg kell mozgatni ahhoz, hogy lépni tudjunk. A 2002-es választások idején minden politikai erő azt ígérte, hogy közpénzből végrehajtja a már akkor is égetően szükséges kórházfejlesztést. Ez nem valósult meg, sőt, egy évvel később éppen Demszky Gábor záratta be a kórházat, méghozzá a csepeli polgármester asszisztálása mellett. Az itt élők kiszolgáltatott helyzetbe kerültek: a IX. kerületi Merényi vagy a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórházba mehetnek, ha egészségügyi problémájuk adódik. Mind a kettő nagyon messze van, bárhol is laknak Csepelen. A képviselő-testülettel minden erőnkkel azon leszünk, hogy rehabilitáljuk a kórházat, ahol azt kell, hogy mondjam, jelenleg csak a falak állnak, minden más használhatatlan.

- Milyen a közbiztonság helyzete a kerületben?

- Csepel biztonságát, a lakók biztonságba vetett hitét súlyosan kikezdték bizonyos nagy horderejű bűncselekmények. Gondolok itt a két évvel ezelőtti Tamariska-dombnál történt bagolyirtásra, arra, hogy tavaly egy őrült több mint harminc személyautót gyújtott fel saját szórakoztatására, amíg el nem kapták, és természetesen a másfél éve történt kettős gyilkosságra, ami még mindig bőven hagyott rejtélyeket maga után.

Meg kell erősíteni a rendőrséget, nem fekvő, hanem álló rendőrökre van szükség az utakon. Az elsőrendű tervek között szerepel a korábban bezárt királyerdei rendőrőrs visszaállítása, a betöréses rablások, lopások visszaszorítása, térfigyelő kamerák és fix sebességmérők telepítése, és legfőképpen a politikai jellegű, elvi-haveri alapokon nyugvó mutyiüzletek megakadályozása.

- Milyen jövő vár az egykor dicsőséges Csepel SC-re?

- Szívügyemnek tekintem, hogy az 1912-es alapítású Csepel Sport Club, amely olimpikonokat, világbajnokokat adott hazánknak, egyszer visszakaphassa régi hírnevét. Elgondolkodtató, hogy a 2008-as pekingi Olimpián kimagasló eredményt elért csepeli sportolóink neve nincs kiírva a dicsőségfalra. Ez mutatja, jelenleg hol tart a sportélet, jobban mondva annak felkarolása Csepelen. A szocialisták szinte megölték a csapatot, ami jelenleg csupán alapítványi keretek között működik. Podolák György, az Országgyűlés egykori Gazdasági Bizottságának elnöke 2005-ben egész egyszerűen átjátszotta a klubot egy off-shore cégnek. A stadiont is le akarták bontani. Erre engedélyt is kértek, de szerencsére az értelmetlen rombolást sikerült időben megakadályoznunk. Célom, hogy a Csepel SC az evezős teleppel együtt állami tulajdonba kerüljön. A fővárossal más típusú együttműködésre szeretnék törekedni a jövőben, akár sportügyekben is. Nem félek, mert Tarlós Istvánt olyan embernek ismerem, aki mindenben segíteni fogja Csepel ügyeit.

- Mit tudnak kezdeni a szocialisták "örökségével"?

- Bőven akad tennivalónk. Mint említettem, az önkormányzat nagyon rossz pénzügyi helyzetben van jelenleg. Hosszú távú adósságaink is vannak, amelyeket nehéz lesz törleszteni, pláne, hogy a fejlesztési terveinket szeretnénk megvalósítani. Ezek közé tartozik például annak a fedett uszodának a megépítése, amelyre az előző vezetés már számos ígéretet tett. Itt és most leszögezem, hogy ha rajtam múlik, a csepeliek 2012-ben már használhatják az új uszodát. Emellett azon leszünk, hogy visszaállítsuk a 71-es busz eredeti útvonalát, ahol még hiányzik, ott kiépítsük a csatornarendszert, és megépítsük végre a gerincutat. A legfontosabb, hogy az itt élőkkel közösen hozzuk meg a döntéseket, beavassuk őket a napi ügyekbe. A fő cél, hogy innentől kezdve nyíltan, hazugságok nélkül dolgozzanak együtt politikusok és közemberek Csepel jövőjéért.

(fidesz.hu)