Nemhogy megállítani, de lassítani sem sikerült a biodiverzitás pusztulását 2010-re - mondta az InfoRádiónak a WWF Magyarország megbízott igazgatója, aki hozzátette: a fajok kihalásának a mértéke mára a természetesnek a tízezerszeresére növekedett, így fordulhat az elő, hogy már több tigris él fogságban, mint vadonban.
Hiába használ kétmilliárd ember internetet, egymilliárdan még mindig nem jutnak megfelelő ivóvízhez - hangsúlyozta Figeczky Gábor, aki a Természetvédelmi Világalap Élő Bolygó jelentése kapcsán elmondta: a számok azt mutatják, hogy 1966 óta megduplázódott az a lábnyom, amit egy ember hagy maga után a Földön. A lábnyom annak a mérésére szolgál, hogy mennyit használunk el a Föld erőforrásaiból.
Jelenleg nagyjából másfél Földre lenne szükségünk ahhoz, hogy fenntartható módon tudjunk úgy fogyasztani, ahogy most tesszük. Ha nem csökken a felhasználásunk mértéke, akkor 2030-ra már két Földre lesz szükségünk ahhoz, hogy úgy tudjunk élni, mint most - érzékeltette a problémát a szakértő, aki hozzátette: mivel ez nem lehetséges, mindenképpen mérsékelni kellene a fogyasztást.
A WWF véleménye szerint fontos, hogy az erőforrásainkkal fenntartható módon tudjunk gazdálkodni. Azok az államok lesznek versenyelőnyben, amelyek rájönnek, hogyan lehet takarékosan használni az erőforrásokat, és a klímaváltozás felgyorsulásával nagyhatalmakká válhatnak azok az országok, amelyek gazdaságosan tudnak bánni vizeikkel.
A szervezet azt javasolja, hogy az állam mihamarabb dolgozzon ki akciótervet arra, hogy a gazdasági növekedéssel miként tudják összhangba hozni a fenntarthatóságot.