FIDESZ.HU > Vélemények > Publicisztika Nyomtatás
Ablak bezárása
Magánbűz
Bloggerboy Gyurcsány Ferenc a magánérdekről értekezett legfrissebb internetes irományában. Ha valaki, akkor a volt szocialista miniszterelnök tökéletesen tudja mi az a magánérdek ma Magyarországon...
Létrehozva: 2010. október 21., 08:35

Mit tudja! Képviseli, szereti és élvezi! Hangsúlyozottan nem csak múlt időben.
Nagyon hangsúlyozottan.

A múltat Gyurcsány feledné és végképp eltörölné, mint ahogy a jelek szerint bőven törölt fájlokat, semmisített meg iratokat és bírt rá hallgatásra politikusokat és köztisztségviselőket. Feledni kell az állami pénzek hosszú távú kijátszására kifejlesztett PPP-projekteket, el kell tüntetni mindent, ami sukorói panamára utal, 2006 ősze pedig véglegesen törlődjön az emlékezetekből. A súlyozás nem véletlen: a hatalom privát célokra való kihasználásától a korrupción át a köztörvényes bűncselekményekig jutunk el. Utóbbiért már nagyon ültetnek. Jogállamokban. Igaziakban.

Az MSZP és az SZDSZ a Gyurcsány és lobbitársai irányította jogállamban nemcsak hogy lehetővé tették a legsúlyosabb törvényszegést - hiszen mi másnak neveznénk, amikor a rendőr, a törvény őre veszi semmibe azt, amire felesküdött -, de lehetetlenné tették a felelősségre vonást is. A 2006-os eseményeket vizsgáló miniszterelnöki megbízott, Balsai István joggal vetette fel: amikor világszerte háborús bűnösöket kutatnak fel, Magyarországon nem voltak képesek kideríteni, ki vert meg egy parlamenti képviselőt. Véletlenül sem írnám le, hogy a hatalom képviselője ütötte vérig Révész Máriuszt, de az tény, hogy tucatnyi rendőr szeme láttára követték el a gaztetteket. S ezek az uniformist hordó egyének azóta is sajátos farkasvakságban szenvednek, ráadásul emlékezetük is rendre kihagy, ha szóba kerülnek 2006 őszének "dicsőséges napjai".

Eme amnézia nem sarzsifüggő, sőt a váll-lapon lévő csillagok számának növekedésével egyenes arányban fertőz. A parlamenti vizsgálóbizottság előtt 2006 őszének rendőri vezetői közül senki sem emlékezett semmire, de arra legalább nagyon homályosan. Persze a logikai lánc még ezek alapján is nyilvánvaló: Bene László akkori országos főkapitány nyilatkozatából egyértelművé vált, hogy Gergényi Péter budapesti főkapitány Gyurcsány Ferenc miniszterelnök "védelme alatt állt". Idézzünk Gulyás Gergelytől, a bizottság elnökétől: "A felelősségre vonás Gyurcsány Ferenc intézkedése miatt vált lehetetlenné. Ugyanis Bene szerint Gergényi kérte nyugdíjazását a történtek után, amit az országos főkapitány és az illetékes miniszter is támogatott, ám Gergényi a miniszterelnök kérésére azt visszavonta, így az országos főkapitány sem volt abban a helyzetben, hogy Gergényi felelősségét vizsgálja."

Azt most hagyjuk, hogy a főrendőrök roppant elegánsan másra kennek mindent. A katyvaszból így is világossá válik a köztudott: fejétől bűzlött a hal. Informális vagy valódi politikai parancsra és jóváhagyásra vadult meg - vagy éppen vált tétlenné a tévészékház előtt - a rendőr, s ítélt törvénnyel és joggyakorlattal szemben a bíró. Természetesen messze nem mindenki, csak éppen az, aki megtette. Akkor kiszolgálta a hatalmat, ami egyet jelentett Gyurcsány és üzlettársai magánérdekével. Ma pedig hallgatásával hagyja, hogy megússza. A rothadó hal bűze még mindig összeköt és egységbe forraszt - nem először van erre példa az újkori magyar történelemben.

Bloggerboy Gyurcsány Ferenc internetes pamfletjeiben hatalommal való visszaélést, lenyúlást és rablást kiált. Régi trükk, vádold meg a másikat azzal, amit te követtél el. Ez azonban csak a történet egyik része. Gyurcsány blogjában igazából nem Orbánnal hadakozik, ez csak a látszat. A naponta megjelenő kirohanásokkal a valóságban egykori híveinek és tettestársainak is üzen: Nem tűntem el, itt vagyok! Ti tudtok rólam sokat, de én még többet rólatok! Az én bűnöm a ti bűnötök, az én érdekem a ti érdeketek! Így volt 1989 előtt és után, így volt 2006-ban, s így van most is!

Az ő bűnük örök.