A kényszer nem most, hanem 1997-ben kezdődött, amikor a biztonságot nyújtó állami rendszerből átirányították egy magánnyugdíjbiztosító számlájára a befizetések részét - jelentette ki a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában Selmeczi Gabriella.
A nyugdíjvédelmi miniszterelnöki megbízott azt mondta: az a garanciarendszer nem épült fel a magánnyugdíjpénztáraknál, mint ami az állami nyugdíjrendszerben megvan: gazdasági válság ide vagy oda, az állami nyugdíjrendszerben nem inflálódott el senkinek sem a nyugdíja, ezzel szemben a magánnyugdíjpénztárakban a befizetések vesztettek az értékükből - érvelt a fideszes politikus.
Jövő év végéig visszairányítják a pénzeket az állami rendszerbe, bő egy évük lesz az állampolgároknak, hogy eldöntsék, visszalépnek-e oda - hangoztatta Selmeczi, hozzátéve: szeretnék, ha minél több ember átlépne, mert a modern állam így tudja garantálni az időskori biztonságot. A nyugdíjak tőzsdére vitele kockázatos - szögezte le.
Hangsúlyozta: éves szinten 40 milliárd forint a vagyonkezelői díja és a működési költsége a magánnyugdíjpénztáraknak, ez pedig európai szinten is magas.
Tavaly a Bajnai-kormány beterjesztett egy olyan törvényjavaslatot, mely szerint a magánnyugdíjpénztárakat a vagyonkezelő tulajdonába adják - emlékeztetett Selmeczi. Hangsúlyozta: ez az igazi lopás, itt valami magánérdekről, valami szocialista érdekről lehet szó.
Cikk: | A szocialisták könyékig benne vannak a "nyugdíj-ügyben" |