Gyutai Csaba (Fidesz-KDNP), Zalaegerszeg polgármestere elmondta: a nyugat-dunántúli régió északi része, vagyis Győr környéke, elsősorban az autóiparnak köszönhetően jelentős előnyre tett szert, szinte "kiszakadt" a régióból. A déli részen viszont elemi érdeke a nagyvárosoknak, hogy ezzel szemben ellensúlyt hozzanak létre, ezért is szükséges a három város gazdasági területen történő összefogása. Hozzátette, bármelyik város ér el eredményt, az a másik kettőnek is sikere, hiszen azokban a beszállítói háttér fejlődését eredményezheti egy fejlesztés. Erre példa, hogy a General Motors új szentgotthárdi beruházása az egész térség vállalkozóit megmozgatja.
Gyutai Csaba elmondta: Cséfalvay Zoltánnal, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkárával megállapodtak abban, hogy Zalaegerszeg, Nagykanizsa és Szombathely együttműködését a kormányzat is támogatja. A három várossal várhatóan az év végéig versenyszerződést köt, amelyben "a kormány is meghatározza azokat a lehetőségeket és eszközöket, amelyekkel segíti az együttműködést", és amelyhez a városok is biztosítják a saját eszközrendszerüket.
Zalaegerszeg városvezetője az MTI kérdésére kifejtette: mindhárom város lehetőségeit növelhetik a logisztika területén, de jelenleg az elektronika és a gépipar jelenti a gazdasági gerincét a térségnek, ahol a megfelelő tradícióval rendelkező cégek és a szaktudás is rendelkezésre áll.
Cseresnyés Péter (Fidesz-KDNP), Nagykanizsa polgármestere szerint komoly potenciált jelent a három város alkotta térség, hiszen több százezren élnek itt, jelentős számú szakképzett munkaerővel rendelkezik, és a megfelelő, rugalmasan alakítható szakképzési háttér is adott. "Egy 50-60 ezres település önmagában nem tud annyit kínálni", mint egy kisebb régió. Hozzátette, hogy a földrajzi előnyök miatt már van konkrét befektetői érdeklődés a három város együttműködése által kínált lehetőségre.
Mindkét város polgármestere hangsúlyozta: az elmúlt húsz évben még nem volt példa arra, hogy Zala megye két megyei jogú városa között szorosabb kapcsolat alakult volna ki. Zalaegerszeg és Nagykanizsa kapcsolatát nem az évtizedek óta meglévő rivalizálásnak kell jellemeznie, hanem együttműködő partnerként ki kell használniuk a közös előnyöket a közös siker érdekében - fogalmazták meg a városvezetők.