FIDESZ.HU > Hírek > Önkormányzat Nyomtatás
Ablak bezárása
"A közgyűlés működése nem múlhat eseti megállapodásokon"
A szegedi közgyűlés hetvenkét bizottsági posztjából negyvenet a Fidesz delegáltja tölt majd be, s a legnagyobb frakciót adó párt négy képviselője tanácsnokként is dolgozik a jövőben - döntött pénteki ülésén a testület.
Létrehozva: 2010. november 12., 11:51

A négy - gazdasági, városüzemeltetési, humán közszolgáltatási, valamint városfejlesztési és külügyi - tanácsnok felügyeli saját szakterületét és javaslattételi joggal is bír.

A közgyűlés kilenc állandó bizottsága közül ötöt vezet majd a Fidesz-KDNP képviselője, két testület MSZP-s, egy-egy pedig jobbikos, illetve LMP-s irányítású lesz. Az MSZP, illetve a Szabad Város Egyesület huszonegy, a Jobbik nyolc, az LMP pedig három képviselői, illetve külsős bizottsági helyre delegált tagot.

A képviselők döntöttek egy ideiglenes bizottság létrehozásáról is, amely 2002 őszétől tekinti át az önkormányzati intézmények és cégek, valamint a Polgármesteri Hivatal működésének jogi és gazdasági célszerűségét. A testület - amelyet Gyimesi László szegedi Fidesz-elnök vezet - zárójelentéssel fejezi be munkáját.

Bohács Zsolt a Fidesz-KDNP frakcióvezetője a vita során kifejtette, a bizottsági helyek elosztásánál is érvényesíteni kívánják a közgyűlésben meglévő minimális többségüket.

Póda Jenő fideszes képviselő közölte, felelősséget éreznek az önkormányzat működőképességének megőrzésért, ezért is választották meg az MSZP által delegált alpolgármestert a közgyűlés alakuló ülésén. Szó sincs azonban nagykoalícióról, s a közgyűlés működése nem múlhat eseti megállapodásokon.

Az elfogadott fideszes javaslat - melyet Keresztúri Farkas Csaba jobbikos képviselő is támogatott - mellett az MSZP-Szeged Város Egyesült is előterjesztette javaslatát a bizottsági helyek elosztására: e szerint valamennyi - nyolctagú bizottságban - három-három MSZP-s, illetve fideszes, valamint egy-egy jobbikos és LMP-s tag lett volna.

Botka László (MSZP) polgármester szerint az elfogadott fideszes javaslat alapján torz - a választói akaratot nem tükröző - bizottsági struktúra jött létre. A korábbi ciklusok során mindig konszenzus volt a bizottsági helyek elosztásáról, ez azonban a Fidesz miatt most nem jött létre.

A polgármesterrel együtt huszonkilenc tagú szegedi közgyűlésben tizennégy a Fidesz-KDNP, kilenc az MSZP és három a Szabad Város Egyesület frakciójában ülő, valamint egy-egy LMP-s és jobbikos képviselő dolgozik, így a testületben önmagában sem az MSZP-nek, sem a Fidesznek nincs többsége.