Az NMHH 29,3 milliárd forintból gazdálkodhat jövőre; ebből a legnagyobb tételt, több mint 22 milliárd forintot a hírközlési terület várható bevételei képezik. A médiahatóság mintegy kétmilliárd forintos hozzájárulást kap a költségvetésből, további 5 milliárd forint bevétele pedig az általános forgalmi adóból származhat.
Az NMHH dologi kiadásai meghaladják, a hatóságnál személyi juttatásokra fordított összeg megközelíti a 6 milliárd forintot, fejlesztésre pedig hozzávetőleg 3,3 milliárd jut, aminek jelentős részét a digitális átállás felügyeletét biztosító beruházásokra költik.
A médiatanács működése 194,4 millió forintba kerül jövőre, ezt egészében a központi költségvetés fedezi. Az összeg 90 százalékát személyi és dologi kiadásokra költik. Ugyanakkor a médiatanács 5,4 milliárd forint bevételre tesz szert az általa kiszámlázott, de véglegesen a műsorszolgáltatási alapot illető műsorszolgáltatási és pályázati díjakból.
A Műsorszolgáltatás Támogató és Vagyonkezelő Alap 63,1 milliárd forintból gazdálkodik 2011-ben. A legnagyobb tétel - 58,7 milliárd forint - az állam által átvállalt üzemben tartási díjbevétel; ebből 45,2 milliárd forintot a közszolgálati médiaszolgáltatóknak és a nemzeti hírügynökségnek utalnak tovább, míg 587 millió forint a Közszolgálati Közalapítványt illeti.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság autonóm államigazgatási szerv, 2010 augusztusában jött létre az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT), valamint a Nemzeti Hírközlési Hatóság összevonásával. A médiatanács az Országgyűlés felügyelete alatt álló önálló jogi személy, az ORTT jogutódja, a Műsorszolgáltatás Támogató és Vagyonkezelő Alap kezelője.