FIDESZ.HU > Sajtóanyagok > Közlemények Nyomtatás
Ablak bezárása
Akadálymentesítették az óbudai Szent Margit Rendelőintézetet
A Szent Margit Rendelőintézet jelentős erőfeszítéseket tesz azért, hogy szakmai szolgáltatásainak körülményeit, komfortját, igénybevételének feltételeit fejlessze, és a rendelőintézetet bizalmukkal megtisztelő polgárok e körülményekkel is elégedettek legyenek. Számos eredményt értünk el e területen eddig is. Most azonban jelentős állomásához érkezett ez az igyekezet - áll rendelőintézetet üzemeltető nonprofit Kft. portálunkhoz kedden eljuttatott közleményben.
Létrehozva: 2010. december 7., 17:30

Pályázati források felhasználásával megvalósult a rendelőintézet teljes, komplex akadálymentesítése.

Mint írják a Rendelőintézet a KMOP Közép-Magyarországi Operatív Program 2009.-4.5.3-09 benyújtott pályázata révén 14 753 149 millió forint támogatást nyert el az "Egyenlő esélyű hozzáférés - a közszolgáltatásokhoz-akadálymentesítése" című pályázati felhíváson.

A projekt az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg 23 159 175 Ft értékben. Az elnyert pályázati összeghez az önrészt Budapest, Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata biztosította. A jelen projekt célja a Szent Margit Rendelőintézet Nonprofit Kft. épületének és parkolójának komplex akadálymentesítése - áll a közleményben.

A projekt tartalmi elemeiről a következőket írják: a Vörösvári úti rendelőintézet forgalmas útvonal mellett fekszik, ezért is fontos a tömegközlekedés csomópontokból, illetve az épület előtti parkolóból az akadálymentesítés. Az épület gyalogosan és gépkocsival egyaránt a Vörösvári útról közelíthető meg. Az épület előtti parkolóban egy akadálymentes parkoló felújítása történt meg felfestéssel, táblával jelezve. A rendelőintézet előtti 1 -es villamos és 160, 260 jelzésű buszmegállóktól vezetősáv felfestése történt meg. Ugyancsak megoldották a főbejárat és a várótermek akadálymentesítését. A főbejárat szintje és a terepszint közötti különbséget, egy kétkarú rámpával hidalták át, de egyúttal lépcsővel is megközelíthetővé tették, a várótermekben szintén megfelelő lejtésű, karfával ellátott közlekedők lettek kialakítva. Az épületben található 16 személyes lift méreténél és kialakításánál fogva biztosítja az emeleti rendelők megközelítését a fogyatékkal élők számára. További fejlesztésként a felvonó menürendszerét kihangosították. A betegfelvétel pult egy részét térszabad kialakításúvá tették. A siketek és nagyothallók számára induktív hurkos erősítőt építettek be. A bejáratnál és a betegfelvételnél kontrasztos színekkel, nagyított és braille írással is feltüntetett, információs táblákat helyeztek el. A vakok és gyengén-látók akadálymentes közlekedése érdekében az épületen belül az erős színek mellett tapintásra vonatkozó információkat is hordozó vezetősávokat alakítottak ki a padlóburkolatokban és a falfelületeken. Az egész intézmény területén kihangosították az ügyfélhívó rendszert. Az akadálymentes közlekedés érdekében az átalakított helyiségek csúszásmentes, szilárd és könnyen tisztán tartható burkolattal rendelkeznek. A korszerű és komfortos feltételeket figyelembe véve mozgássérült mosdó, mellékhelység került kialakításra a földszinten - olvasható a közleményben.

Az akadálymentesítés során megújult épület nemcsak a fogyatékkal élőknek nyújt segítséget, hanem a koruk, vagy betegségük miatt mozgásukban és tájékozódásukban akadályozott embereknek - írják.

A munkálatok mintegy 8 hétig tartottak, döntő részük éjszakai órákban és a hét végeken zajlott. A beruházás alatt különböző információs táblákon tájékoztatták a rendelőintézet ügyfeleit, az itt zajló munkálatokról. Az átmeneti kényelmetlenségeket a páciensek megértéssel fogadták - zárul a kommüniké.

Kiadta: Szent Margit Rendelőintézet Nonprofit Kft.