FIDESZ.HU > Hírek |
Nyomtatás Ablak bezárása |
A Gyurcsány-érában súlyos bűncselekmények történtek
|
|
A bizottságban - nagy sajnálatunkra - az MSZP nem vett részt, amit később az egyik baloldali napilapban Mesterházy Attila is hibának minősített - fejtette ki Gulyás Gergely, a Parlament emberi jogi bizottságának fideszes elnöke a köztelevízió reggeli műsorában. |
|
Létrehozva: 2010. december 10., 14:09 | Utoljára frissítve: 2010. december 10., 16:04 |
Ami a 2002-2010 közötti jogsértéseket vizsgáló részjelentést illeti, csak és kizárólag olyan eseményeket nevesít, amelyeknél a bíróság, az állampolgári jogok országgyűlési biztosa, vagy a Független Rendészeti Panasztestület állapított meg jogsértéseket - mondta Gulyás. A fideszes politikus hangot adott a felett érzett örömének, hogy széles egyetértéssel fogadták el a részjelentést. Ami pedig a büntetőeljárásokat, számonkéréseket illeti, az már a bizottság kompetenciáján kívül esik - fűzte hozzá.
A bukott kormányfő büntetőjogi felelősségre vonását firtató kérdésre Gulyás úgy reagált: általánosságokban szabad csak fogalmaznia egy parlamenti képviselőnek, éppen azért, mert az ügyészség a törvényhozástól elkülönült államhatalmi ágnak - az igazságszolgáltatásnak - a része. A bizottság elnöke elmondta: a volt kormányfő miniszterelnöksége idején olyan súlyos bűncselekmények történtek, amelyekről vélhetően Gyurcsány Ferencnek is tudnia kellett, ha csak Sukoró ügyére gondolunk. De ez már nem a bizottság hatáskörébe tartozik - szögezte le Gulyás.
A rendőri túlkapásokkal kapcsolatban a politikus úgy fogalmazott: ezen ügyek kivizsgálása a debreceni katonai ügyészségen folyik a gyorsabb ügymenet érdekében. Kettő ügyről azonban már most valószínűsíthető, hogy büntetőeljárást fog eredményezni.
Cinikus MSZP
A műsorvezető által idézet MSZP-s vádra, miszerint azok állapítanak meg jogsértést a 2002-2010-re vonatkozó időszakra, akik most két lábbal tiporják az alkotmányt. Gulyás válaszában kiemelte: a kérdéses időszakban tényleges jogsértések történtek, míg az ellenzéki párt által hivatkozott alkotmánybíróság jogkörének módosítása és a nyugdíjrendszer átalakítása tekintetében ez fel sem merül.
Hozzátette: az elmúlt nyolc év szocialista kormányzása alatt a magánnyugdíjpénztári vagyon négyszeresének megfelelő vagyonvesztés következett be. Eléggé cinikus az MSZP részéről erre hivatkozni - jegyezte meg.